HaberlerSamsun haber''AK Kadınlar''da kongre heyecanı başlıyor

''AK Kadınlar''da kongre heyecanı başlıyor - Samsun haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti kadın hareketinin dünyaya örnek olduğunu ifade ederek, 'Kadınlar, AK Parti'nin en büyük gücü' dedi.

''AK Kadınlar''da kongre heyecanı başlıyor

AK Parti Samsun Kadın Kolları, 7 Ekim'de başlayacak kadın kolları kongreleri öncesinde birlik ve beraberlik yemeği düzenledi.

Programda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da Samsun Kadın Kolları üyelerini yalnız bırakmadı. Anakent Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen yemeğe, partili kadınlar yoğun ilgi gösterirken, program sonunda Karaaslan ve AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, teşkilatlarda görev almış kadınları plaketle ödüllendirdi.

ASLA KIRILMAZ VE YORULMAYIZ

AK Parti Samsun Kadın Kolları teşkilatlarında 7 Ekim Cumartesi günü Çarşamba ve Terme'de yapılacak seçimlerle ilçe kongrelerine başlanacağını söyleyen Başkan Keser, Kadının siyasete kattığı renk, verdiği emek asla tartışılmaz. Samsun'da da birçok çalışma yaptık. Her kesimden kadına ulaşmaya çalıştık. Emeği geçen tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bizim davamızda şahsi beklenti olmaz. Bizler; vatanı, milleti, çocuklarımızın geleceğini ve mazlumları düşünerek çalışır; hiçbir şeye küsmez, darılmaz, asla kırılmayız ve yorulmayız" diye konuştu.

BU BULUŞMA TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLMALI

Samsun'daki bu buluşmanın Türkiye'de ilk ve tek olduğunu ifade eden Karaaslan, "7 Haziran'daki üzüntüyü yaşayanlar, 1 Kasım'da yine aynısı olmasın diye 10 katı efor sarf etti. Çoluğuyla çocuyla, evinin kapısını kilitleyip sahaya indiniz. Referandumun kaderini de değiştirdiniz. AK Parti'de görevi bırakmak yok, o an için başka bir arkadaşa devretmek var. Devletin tüm kademelerinde bunu gördük. Bu kez de böyle olacak. Kısa süre sonra kongrelerimiz başlayacak. Bir yenilenme mutlaka yaşanacak. Birlikteliğimiz 2.5 yılı geçti. Her seferinde o sevgiyi, güveni ve sorumluluğu daha çok hissettirdiniz. Her gittiğim ilçede sizden güç aldım. Sizden aldığım güçle birlikte daha dik durdum. Yorgunluk kelimesini fiziksel olarak hiç yaşamadım. Anne olmak, evin sorumlulukları, siyaset ve bir yandan dışarıdaki meseleler sizlerin sayesinde hiç yormadı" ifadelerine yer verdi.

rrr

AK KADIN HAREKETİ 5 MİLYONA ULAŞTI

AK Partili kadınların hayatın her alanında olmak için mücadele verdiğini belirten Karaaslan, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Son 15 yıldır kadının her alanında olması gereken hayatta, özellikle siyasette ve karar alma mekanizmalarında yer alması için büyük mücadele veren liderimizin de yol arkadaşıyız. Onun kadınlara verdiği değer eyleme yansımamış olsaydı, bugün durum öyle olmazdı. Kadınlar gerçekten bu partinin en büyük gücü. Türkiye'de AK Parti kadın hareketi, dünyada örnek olabilecek kadar büyük bir güç. Üye sayımız bugün 5 milyona ulaştı ama sayıyla ölçülemeyecek bir ruhtan bahsediyorum."

Zerrin SOMUNCUSIRADAKİ HABER
}