HaberlerCHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Enflasyon yüzde 20'lerde'

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Enflasyon yüzde 20'lerde'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, enflasyonun gayrıresmi rakamlarda yüzde 20'lerde olduğunu savunarak, 'Vatandaş, markete gittiği zaman, bir ay önceki alım gücüyle kıyasladığında daha çok paraya daha az ürün alabiliyor' dedi.

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Enflasyon yüzde 20'lerde'

CHP Samsun MilletvekiliKemal Zeybek, Türkiye'de şu anda resmi verilerde yüzde 13-15'lerde açıklanan enflasyon rakamlarının gayriresmi olarak yüzde 20'nin üzerinde olduğunu savundu. Zeybek, "Bu Türkiye'nin ekonomik olarak nereye gittiğini gösteriyor. Türkiye'yi 16 yıldır yöneten iktidarın, ülkeyi böyle ekonomik kaosa götürmesini kesinlikle doğru bulmuyoruz" ifadelerini kullandı.

YÜZDE 60 DAHA FAZLA BORÇLANMA

Hem ülke ekonomisinin hem de vatandaşın borç batağında olduğunu kaydeden Zeybek, ''Bu borçalanma da ekonomideki vehameti ortaya koyuyor. Bu ülkede ne yapıldı da bu kadar borçlandırıldı? Yapılan işlere sözümüz yok, tüm yurttaşlar faydalanıyor. Ama yapılan borçlarla, işlerin örtmüşmediğini görüyoruz. Yüzde 60 daha fazla borçlandığımızı görüyoruz. Ülkeyi yönetemiyorlar, yönetemedikçe de bataklığa götürüyorlar. Faizlerin de enflasyonun da vatandaşa etkisi çok kötü. Aldıkları zamlar zaten aynı ayın içerisinde eriyor. Halk enflasyonun etkilerini birebir yaşıyor. Markete gittikleri zaman bir ay öncesine göre daha fazla paraya daha az ürün alabiliyorlar. Yaşadıkları gerçeklerle inşallah halkımız bizi bu iktidardan kurtaracak" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}