HaberlerVatan Şaşmaz, Filiz Aker HaberleriDidem Çolak serbest bırakıldı

Didem Çolak serbest bırakıldı - Vatan Şaşmaz, Filiz Aker Haberleri

Sunucu Vatan Şaşmaz'ın cinayetinin ardından kanlı görüntüleri yayan Didem Çolak serbest bırakıldı

Didem Çolak serbest bırakıldı

Filiz Aker, sunucu Vatan Şaşmaz'ı 27 Ağustos'ta Conrad Otel'de öldürüp intihar etmişti. Olay sonrası bir polisin çektiği ceset fotoğrafları sosyal medyada yayılmıştı. Fotoğrafları para ile satmaya çalışan ve yayan kişinin Didem Çolak olduğu belirlenmişti. Polis, aradığı Didem Çolak'ı, Konya'da Mevlana Müzesi'nde çektirdiği fotoğrafı Facebook'ta paylaşınca yakaladI.

 

Vatan Şaşmaz veFiliz Aker'in ceset görüntüleri internete yayılmıştı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, görüntülerin yayılması ile ilgili soruşturma başlatmış, soruşturma kapsamında bir polis memuru gözaltına alınırken, polisin eşi ve kayınbiraderinin de ifadesi alınmıştı.

Açığa alınan polis memuru görüntüyü çektiğini itiraf ederek, “Evet bu görüntüyü ben çektim” demişti. Polis, eşinin kendisinin mesaide olduğuna inanmadığı için hızlı bir şekilde görüntüyü çekerek eşine gönderdiğini, eşinin de aile Whatsapp grubuna gönderdiğini öğrendiğini söylemişti.

 

GÖRÜNTÜYÜ BASIN KURULUŞLARINA SATMAYA ÇALIŞTI

Polis yaptığı araştırmada, polisin eşinin erkek kardeşi de görüntüyü kız arkadaşıDidem Çolak'a gönderdiği,Didem Çolak'ın da görüntüyü bazı basın kuruluşlarına satmaya çalıştığı ve internete yayılmasından sorumlu olduğunu belirlemişti. Didem Çolak'ın görüntüyü satmak için bazı basın kuruluşlarıyla yaptığı Whatsapp yazışmaları medyaya yansımıştı.

 

DİDEM ÇOLAK MEVLANA'YA GİDİNCE YAKALANDI

Yapılan bu tespitin ardından oyuncu Didem Çolak aranmaya başlandı. Ancak adreslerinde bulunamadı. Polis, aradığı Didem Çolak'ı, Konya'da Mevlana Müzesi'nde çektirdiği fotoğrafı Facebook'ta paylaşınca yakaladı.İstanbul'dan bir ekip hemen Konya'ya gitti. Didem Çolak yakalanarak İstanbul'a getirildi.

 

 

İTİRAF ETTİ


Didem Çolak polise verdiği ifadede görüntüleri sosyal medya üzerinden aldığını ve basın kuruluşlarına pazarlamaya çalıştığını itiraf etti.Didem Çolak yaptığının suç olduğunu bilmediğini, daha sonra arandığını öğrendiğinde korktuğunu ve bu nedenle saklandığını söyledi.

Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Didem Çolak çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

 

 

 

 

KAYNAK:POSTA

SIRADAKİ HABER
}