Haberlerİzmir HaberleriPakize nine Atatürk tişörtü istemişti, Başkan Çalkaya sürpriz yaptı

Pakize nine Atatürk tişörtü istemişti, Başkan Çalkaya sürpriz yaptı - İzmir Haberleri

Son günlerde Atatürk heykellerine yapılan saldırılara tepkisini göstermek isteyen 79 yaşındaki Pakize Görmez, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'dan Atatürk baskılı tişört istedi. Başkan Görmez'de, yaşlı kadının bu istediğini kırmayarak bir ziyaret yaptı ve tişört hediye etti.

Pakize nine Atatürk tişörtü istemişti, Başkan Çalkaya sürpriz yaptı

Balçovalı 79 yaşındaki Pakize Görmez'de, kızı aracılığıyla Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya'ya haber gönderip Atatürk baskılı kıyafet istedi. Atatürk'ün vefat ettiği yıl dünyaya geldiğini ifade eden Balçovalı Pakize Görmez'in bu isteğinden haberi olan Başkan Çalkaya, hemen soluğu 79 yaşındaki yaşlı kadının evinde aldı. Görmez'i ziyaret eden ve elini öpen Çalkaya, yaşlı kadının isteğini de yerine getirerek Atatürk baskılı tişört hediye etti.

'Kendisini ziyaret edip ellerini öptüm'
Pakize Görmez, 'Her gün televizyonlarda Atatürk'e yapılan saldırıları görünce canım çok yanıyor. Artık pazara giderken bile bu tişörtümü giyeceğim. Ben de onlara tepkimi böyle göstereceğim' dedi.
Yaşlı kadının isteği karşısında duygulanan Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya da şöyle konuştu:
'Semtevi'nde görevli arkadaşlarım yaşlı vatandaşlarımızı ziyaret ederken Pakize anneyi tanımışlar. Bizden, 'Başkanımızdan bir isteğin var mı?' diye sorunca Pakize Anne'de 'Atatürk baskılı bir tişört' istediğini ifade etmiş. Arkadaşlarım konuyu bana aktarınca kendisini ziyaret edip ellerini öptüm. Atatürk'ü unutturmak isteyenlere önerim Pakize anneyi görmeleri. 7'den 70'e Atatürk sevgisi olan bir toplumda Atatürk'ü unutturamazlar' diye konuştu.

Pakize nine Atatürk tişörtü istemişti, Başkan Çalkaya sürpriz yaptı

SIRADAKİ HABER
}