HaberlerVan Haberleriİpekyolu Belediyesi'nden süresiz işyeri ruhsatı uygulaması

İpekyolu Belediyesi'nden süresiz işyeri ruhsatı uygulaması - Van Haberleri

Van merkez İpekyolu Belediyesi iş yeri ruhsatları konusunda önemli bir adım atarak, bundan sonra alınacak ruhsatlar süresiz olacak.

İpekyolu Belediyesi'nden süresiz işyeri ruhsatı uygulaması

İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ruhsatsız olarak çalışan iş yerlerinin tespit edilmesi ve söz konusu iş yerlerinin ruhsatlarını alarak yasalar çerçevesinde faaliyetlerini sürdürebilmeleri amacıyla bir dizi önlem aldı. Bu çerçevede, ilçede yapılan denetimler kapsamında 792 işletme denetlendi ve ruhsatsız olduğu tespit edilen 489 işletme sahibi, iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını almak üzere İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ruhsat Denetim Şefliği'ne davet edildi. Uygulamanın en dikkat çekici noktası ise önceden uygulanan 5 yılda bir ruhsat yenileme işlemine, belediye meclisince alınan karar ile son verilmesi ve bundan sonra alınacak ruhsatların süresiz olması. Bu doğrultuda, belediyeye ödenecek ruhsat harcı ile ilgili örnek bir hesaplama tablosu da denetime tabi tutulan esnaflara hazırlanan broşürlerle bildirildi. Bu kapsamda, zabıta müdürlüğü yetkilileri, bilgilendirme amaçlı olarak iş yerlerini denetledi ve dağıttıkları broşürlerle yenilik ve kolaylık getiren uygulama hakkında bilgi verdi.
Yetkililer, ruhsat sahibi olmayan tüm işletme sahiplerine, belediyece kolaylaştırılan ruhsat işlemlerini gerçekleştirmek üzere başvurularını yapma ve sunulan bu fırsattan istifade etme çağrısı yaptı.

İpekyolu Belediyesi’nden süresiz işyeri ruhsatı uygulaması

SIRADAKİ HABER
}