HaberlerKayseri HaberleriMazlumder Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş:

Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş: - Kayseri Haberleri

Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş 6-7 Ekim 2014 tarihinde Kobani'de yaşanan olayları hatırlatarak, 'Bu tür olayların ve hukuksuzlukların bir daha yaşanmaması, vatandaşın can, mal ve hayat güvenliğinin tehlikeye girmemesi için başta güvenlik birimleri olmak üzere tüm sorumluları tedbirli olmaya davet ediyoruz' dedi.

Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş:

Ahmet Taş, konuyla ilgili yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
'Suriye topraklarında faaliyet gösteren silahlı DAİŞ örgütünün bu ülkedeki KOBANİ kentine saldırısını bahane ederek 6-7 Ekim 2014 günlerinde ( Kurban Bayramı günleri) sokaklara çıkan yüzü maskeli, silahlı, hiçbir hukuk ve kural tanımayan saldırganlar ülkemizin Güneydoğu ve Doğu illeri ve ilçelerinde yaptıkları saldırılarla sokakları kan gölüne çevirdiler.
Olaylarda Yasin Börü ve arkadaşları olan gençler olmak üzere 50'den fazla insanımız acımasızca katledildi, çok sayıda insanımız da yaralandı. Okullar, camiler, ATM'ler , bankalar, AVM'ler talan edildi. Sokaklar korkudan yaşanmaz hale geldi.
Mazlumder Kayseri Şubesi olarak aradan 3 yılın geçtiği bu hukuksuz ve kanlı saldırılarda hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet, yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bu tür olayların ve hukuksuzlukların bir daha yaşanmaması, vatandaşın can, mal ve hayat güvenliğinin tehlikeye girmemesi için başta güvenlik birimleri olmak üzere tüm sorumluları tedbirli olmaya davet ediyoruz.'

SIRADAKİ HABER
}