HaberlerTekirdağ haberGenel Sekreter Şahin: 'Tarım makineleri sektörünü desteklemeye devam ediyoruz'

Genel Sekreter Şahin: 'Tarım makineleri sektörünü desteklemeye devam ediyoruz' - Tekirdağ haber

Trakya Kalkınma Ajansı'nın (TRAKYAKA) 2016 yılı İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında desteklenen bir şirketin hazırladığı ''Yeni Teknoloji Kaynak Robotu Yatırımı ile Tarım Makineleri Üretiminde Katma Değerin Arttırılması ve Yeni Ürün Üretilmesi'' projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Genel Sekreter Şahin: 'Tarım makineleri sektörünü desteklemeye devam ediyoruz'

Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesinde kurulu Altayoğlu Tarım Makineleri firmasına ait fabrikada yapılan toplantıya, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Altayoğlu firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Nurhan Altayoğlu, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu ile davetliler katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Genel Sekreter Şahin, 'Öncelikle projenin kapanış toplantısı vesilesi ile burada sizlerle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Ajans olarak Bölgemizin kalkınması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Tarımdan, tekstile, tekstilden yan sanayiye kadar birçok alanda özel sektörde faaliyet gösteren firmalarımıza destek sağlıyoruz. Bu proje de bunlardan biri. Proje kapsamında fabrikaya kaynak robotu ve kaynak fikstürü makinası temini ile 2 personelin istihdamı sağlandı. Alınan kaynak robotu ile daha hızlı kaynak yapılabilecek, dolayısıyla katma değerli ürün üretimine ve verimliliğe katkı sağlamış olacağız.Bölge ekonomisini canlandıracak böyle güzel bir projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.
Proje ile kaynak robotu sistemi ve kaynak fikstürlerinde insan faktöründen kaynaklanan hatalar ortadan kaldırılarak kaynak çarpılmalarının önüne geçilmesi, ürün kalitesinin artması ve standart hale gelmesi, firenin düşmesi ile malzeme giderlerinin azalması, buna bağlı olarak manuel kaynak yöntemine göre üretim maliyetlerinin yüzde 45 düşmesi hedeflendi.
Projenin 12 aylık uygulama süresince toplam bütçesini oluşturan 460 bin 120 TL'nin yüzde 45'ne denk gelen 207 bin 054 TL'lik kısmı TRAKYAKA tarafından karşılandı.

Genel Sekreter Şahin: ”Tarım makineleri sektörünü desteklemeye devam ediyoruz”SIRADAKİ HABER
}