Haberlerİstanbul HaberleriSanatçıların hayal dünyası taşlarda vücut bulacak

Sanatçıların hayal dünyası taşlarda vücut bulacak - İstanbul Haberleri

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Beylikdüzü Uluslararası Heykel Sempozyumu başladı. Sempozyumun açılışında mermere ilk çekici Başkan Ekrem İmamoğlu vurdu.

Sanatçıların hayal dünyası taşlarda vücut bulacak

Beylikdüzü Belediyesi bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Uluslararası Beylikdüzü Heykel Sempozyumu'yla Türkiye, Hindistan, Hollanda, Japonya ve İtalya gibi çok sayıda ülkeden gelen yerli ve yabancı sanatçıları ağırlıyor. Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve birçok sanatsever vatandaşın katılımıyla açılışı gerçekleşen Beylikdüzü Uluslararası Heykel Sempozyumu start aldı. Açılışı yapılan sempozyumun ilk çekicini Başkan İmamoğlu vurdu.

'Heykel Sempozyumunun 4'üncüsünü yapıyor olmak bizim için onurdur'
Heykel Sempozyumunun açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 'Kültür, sanat aslında şehrin hayatını şekillendiren en iyi unsurdur. Bunu hayatı şekillendirmek için hem de insanları hayatın içine katmak için yapıyoruz. Şehrin ve toplumun huzuru açısından ikisi çok önemli yer tutuyor. Önem verdiğimiz Heykel Sempozyumunun bu sene 4'üncüsünü başarmak bizim için bir onurdur. Dünyanın farklı yerlerinden sanatçılar burada sanatlarını icra edecekler ve şehre emanet edecekler. Bu sempozyumunun kıymeti yıllar geçtikçe anlaşılacaktır. Birçok kültür sanat etkinliği yapıyoruz. Dolayısıyla bu kentin ne kadar yeni ve ne kadar güzel işler başardığını hissettirmek istiyoruz' diye konuştu.

'Uluslararası Beylikdüzü Heykel Sempozyumu çok değerli'
Çalışacağı eserin İstanbul'da sergilenecek ikinci eseri olduğunu dile getiren Ümit Turgay Durgun, 'Daha önce Maslak'ta bir meydana yerleştirilmiş zümrüdüanka heykelim vardı, alüminyum ve seramikten oluşan. Burada mermerden bir eser yapacağım. Aydınlanabilmemiz için sanat, kültür, eğitim bir arada olmalı ve bu tarz etkinliklerin daha fazla artmasını umuyorum. Beylikdüzü Uluslararası Heykel Sempozyumunu da buna katkı sağladığından dolayı çok değerli buluyorum'' dedi.

'Sanatseverlerin bizi ziyaret etmesini isteriz'
12 yıldır heykel sanatıyla ilgilenen Eda Taşlı, 'Bize böyle bir fırsat verdiği için Beylikdüzü Belediyesine teşekkür ediyoruz. Senelerdir bunu devam ettiriyorlar ve bu da çok güzel bir şey. İnsanların bu sanat eserlerini bire bir görüyor olmaları, halka açık olması gayet güzel. Beylikdüzü halkını buraya bekliyoruz, bu eserleri ne kadar sürede ve nasıl yapıyoruz hangi teknikleri kullanıyoruz görmelerini isteriz, sohbet ederiz. Seyredebilirler nasıl yaptığımızı izleyebilirler ve bundan da bir fikir elde ederler'' ifadelerini kullandı.
Sempozyumda sanatçıların hayal dünyası taşlarda vücut bulacak. Sanatseverlerin de katılacağı sempozyum, 27 Ekim tarihine kadar Barış Mahallesi Eğitim Vadisi Bulvarı'nda Zabıta Müdürlüğü yanındaki alanda ziyarete açık olacak. Ortaya çıkan eserler ise Beylikdüzü'nün çeşitli bölgelerinde sergilenecek.

Sanatçıların hayal dünyası taşlarda vücut bulacak

SIRADAKİ HABER
}