HaberlerKudüs haberKudüslü çocuklar okul çantaları ile sevindi

Kudüslü çocuklar okul çantaları ile sevindi - Kudüs haber

Kudüs ve civarında yardım ve imar çalışmaları yapan Mirasımız Derneği (Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği), Kudüslü çocuklara okul çantası dağıttı.

Kudüslü çocuklar okul çantaları ile sevindi

İlk etapta 180 çocuğa çanta, defter, kalem ve diğer okul kırtasiye malzemeleri dağıtan dernek, kumanya dağıtımına da ara vermeksizin devam ediyor.
Derneğin yetim ve aile masası sorumlusu Aykut Kaya, bütün mesailerinin Kudüs'e yönelik olduğunu ifade ederek, 'Derneğimiz bütün varlığını Kudüs'e vakfetmiş bir dernektir. Bu manada Kudüs'ün ve Kudüslülerin neye ihtiyacı varsa ona yetişmeye çalışıyoruz. Okullar açıldı ve Kudüslü çocukların yeni çantalara ihtiyacı vardı. Ülkemizdeki hayırseverlerin destekleriyle 'Bir Çanta Mutluluk' kampanyası başlattık ve gönüllülerimizle Kudüs'e gelerek emanetleri sahiplerine teslim ettik. Çantalarımızın içinde defterler, kalem ve silgi başta olmak üzere okul kırtasiye malzemeleri mevcut. Rabbim bizi Kudüs için çalışmaktan, hayırseverleri de Kudüs'e yardımdan geri bırakmasın. Bu çocuklar özgür Kudüs'te büyüsün, ışıldayan gözleri hiç sönmesin istiyoruz' diye konuştu.

Gönüllüler kumanya dağıtımına katıldı
Kudüs'e giden gönüllüler burada 400 aileye mutat olarak yardım yapan derneğin kumanya dağıtımına da katıldılar. Derneğin yardım faaliyetlerini bizzat yerinde görme fırsatı elde eden gönüllüler, büyük mutluluk yaşadıklarını ifade ettiler.

Kudüslü çocuklar okul çantaları ile sevindiSIRADAKİ HABER