HaberlerÇorum HaberleriKaçak avcılara ceza yağdı

Kaçak avcılara ceza yağdı - Çorum Haberleri

Çorum'da kaçak avlandıkları tespit edilen 85 kişiye 50 bin 217 lira idari para, 35 bin 400 lira da tazminat cezası uygulandı.

Kaçak avcılara ceza yağdı

Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'nün kaçak avcılarla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor. Kaçak avcılıkla daha etkin mücadele edebilmek için olabilmek Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda 12 adet avcı eğitim kursu açıldı. Bu kursları başarıyla bitiren 309 avcı adayı avcı eğitim sertifikası almaya hak kazanırken, bu yıl tanzim edilen 135 adet yeni avcılık belgesi ildeki avcı sayısı 2 bin 17'ye ulaştı.
Kaçak avcılıkla mücadele yoğun bir şekilde mücadele eden ekipler, bugüne kadar bin 46 adet avcı kontrol ederken, 82 adet kaçak avcı hakkında yasal işlem yaptı. Kontroller sırasında 5 adet yivsiz av tüfeği, 1 adet motosiklet, 1 adet el projektörü ile 5 adet ses cihazına (teyp) el konularak mülkiyeti kamuya geçirildi.
2017 yılı av döneminde 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet ederek avlanan avcılara toplam 50 bin 217 lira idari para, 35 bin 400 lira da tazminat cezası uygulandı.

Kaçak avcılara ceza yağdı

SIRADAKİ HABER
}