HaberlerBalıkesir HaberleriAkşemsettin Camisi törenle ibadete açıldı

Akşemsettin Camisi törenle ibadete açıldı - Balıkesir Haberleri

Edremit Akşemsettin Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. Açılış törenine, Kaymakam Ali Sırmalı, İlçe Müftüsü Sait Emin Arvas, daire amir ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile mahalle sakinleri katıldı.

Akşemsettin Camisi törenle ibadete açıldı

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Müftü Sait Emin Arvas, ' Edremitimize 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda böyle bir güzide camiyi kazandıranlardan Allah razı olsun. Şunu unutmayalım. Yol, köprü, çeşme, mescid, yoksullar için aş evi, hastahane ve okul gibi hayır yerlerini yapanlar, bunları yaptıranlar, yapılmasına sebep olanlar, yol gösterenler ve destek olanlar, gerek sağlıklarında ve gerekse vefatlarından sonra ecir almaya devam ederler. Bu ne büyük mükafattır'dedi.
Akşemsettin Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı İbrahim Adar ise,' 450 metre kare alana yapılan camimizde sağlık ocağı, kreş ve sosyal alanları ve ibadethaneleri ile mahallemizin çok önemli bir ihtiyacını karşılayacaktır. Destek olan tüm hayırseverlerimize minnattarız diye konuştu. Ardından ise caminin hayırlı olması dileğiyle açılışı yapıldı. Resmi açılışının ardından vaaz verildi. Cuma namazı çıkışında da katılanlara aşure ikram edildi.

Akşemsettin Camisi törenle ibadete açıldı

SIRADAKİ HABER
}