HaberlerMersin HaberleriBaşkan tollu, din görevlileriyle buluştu

Başkan tollu, din görevlileriyle buluştu - Mersin Haberleri

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda Erdemli Müftüsü ve ilçedeki din görevlileri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Başkan tollu, din görevlileriyle buluştu

Din görevlileriyle belediyenin sahildeki tesislerinde buluşan Başkan Tollu, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu ile camilerinde ve Kuran kursları ile Müftülükte görev yapan din görevlilerini ağırladı. Kur'an-ı Kerim okunarak başlayan buluşmada konuşan Tollu, din görevlilerinin ve camilerin toplumsal hayatta büyük yerinin olduğunu söyledi. Din görevlilerinin ve camilerin çok kutsal ve büyük bir görevi yerine getirdiklerini vurgulayan Tollu, 'Sizler, gerek yaşayış gerek konuşmalarınız gerekse ilminizle örnek insanlarsınız. Sizlerden aldığımız ve alacağımız işaret ve telkinler gerek yönetici gerekse toplumda yer alan bireyler olarak bizi doğruya, güzele, hak ve hakikate yönlendirmektedir. Bunun için sizleri çok seviyor ve önemsiyoruz. Çünkü inandığını yaşamayanlar, yaşadıklarına inanmaya başlar. Toplumsal sorunların temeline baktığımızda, eğitim ve inanç eksikliği ya da zayıflığının büyük rol oynadığını görüyoruz' dedi.
Yöneticiler ve özellikle belediyeler olarak şehirleri imar ederken, yeni nesilleri de ihmal etmemek gerektiğinin altını çizen Tollu, 'Sizlerden kopuk ya da uzak olduğumuzda imar ne kadar iyi olursa olsun nesilleri ihmal ortaya çıkar. Bu büyük bir vebaldir. Bu vebalden kurtulmak için sizlerle diyalog içerisinde çalışmalarınıza destek olmamız gerekiyor. Biz de bunun için gayret ediyoruz. Belediye olarak camilerimize temizlik başta olmak üzere bakım, onarım ve diğer çalışmalarla sahip çıkıyoruz. Verdiğiniz hizmetlerden bu hizmetler için yaptığınız fedakarca çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum' diye konuştu.
Müftü Türkmenoğlu da Tollu'ya bu program başta olmak üzere din görevlilerine ve camilere olan ilgisi ve desteğinden dolayı teşekkür etti. Konuşmasında büyük bir özveri ile hizmet veren din görevlilerinin işinin zor olduğunu belirten Türkmenoğlu, Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutlayarak, hayırlara vesile olmasını diledi.

Başkan tollu, din görevlileriyle buluştu

SIRADAKİ HABER
}