HaberlerTrabzon HaberleriKaranfil ve broşür dağıtarak anne sütünün önemini anlattılar

Karanfil ve broşür dağıtarak anne sütünün önemini anlattılar - Trabzon Haberleri

Her yıl 1-7 Ekim'de kutlanan Dünya Emzirme Haftası nedeniyle Özel İmperial Hastanesi'nde hasta ve hasta yakınlarına karanfil ve broşür dağıtılarak, anne sütünün önemi anlatıldı.

Karanfil ve broşür dağıtarak anne sütünün önemini anlattılar

Dünyada her yıl Ekim ayının ilk haftasında kutlanan Emzirme Haftası kapsamında Özel İmperial Hastanesi'nde bir etkinlik düzenlendi. Etkinlik kapsamında Hastane İşletme Müdürü Hakan Sağlam ve beraberinde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Perihan Sarıdaş, Halkla ilişkiler Müdürü Sema Küçükosman, Müdür Yardımcısı Fatma Ülker, Hasta Hakları Sorumlusu Özge Kesici ve Kalite Yönetim Direktörü Elif Bayrak ile birlikte hasta ve hasta yakınlarına karanfil ve bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Çeşitli ikramlarında yapıldığı etkinlikte hasta ve yakınlarına, anne sütünün önemi anlatıldı.
'Emzirme Haftası' dolayısıyla farkındalık oluşturmak için etkinlikler düzenlediklerini belirten Hastane İşletme Müdürü Hakan Sağlam, bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için anne sütüyle beslenmenin en uygun yöntem olduğunu söyledi. Anne sütünün bebeklerin hem fiziksel hem de ruhsal gelişimi için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Sağlam, 'Emzirme haftası dolayısıyla servislerimizde ve polikliniklerimizdeki annelere ikramlarda bulunarak karanfil takdim ettik. Amacımız geleceğimiz olan çocuklarımızın kendileri için en ideal besin olan anne sütü ile beslenmelerini sağlayarak sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmaktır' ifadelerini kullandı.

Karanfil ve broşür dağıtarak anne sütünün önemini anlattılar

SIRADAKİ HABER
}