HaberlerMuş HaberleriMuş'ta 'Gençlik projeleri destek programı'

Muş'ta 'Gençlik projeleri destek programı' - Muş Haberleri

Muş'un Bulanık ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen, 'Gençlik projeleri destek programı' kapsamında, Muş Gençlik Merkezi gönüllüleri tarafından sportif etkinlikler düzenlendi.

Muş'ta 'Gençlik projeleri destek programı'

Mobil Gençlik Merkezi aracıyla belirlenen okullara giden gönüllüler, düzenledikleri etkinliklerle çocukların doyasıya eğlenmelerini sağladı. Bulanık Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi İlkokulu ve Ortaokulu bahçesinde kurulan mobil merkezde öğrenciler için ebru sanatı, satranç, mini golf, boks, sokak tenisi, voleybol, badminton, dart, mangala ve halat çekme etkinlikler gerçekleştirildi. Gençlik Merkezi Müdürü Murat Karataş, gençlik merkezine ulaşamayan, gelemeyen çocukların mobil gençlik merkezi sayesinde gençlerin hizmetine götürdüklerini söyledi. Karataş, 'Bu projemizin amacı 10 bin gencimize ulaşmaktır. 56 faaliyet yapmaktır. Burada belde, köy ilçelerde çocuklarımıza ulaşıp gençlik merkezinde yapılan faaliyetleri çocuklarımıza ve gençlerimizin görmelerini sağlamak. Burada ebru sanatı, satranç, mini golf, boks, sokak tenisi, voleybol, badminton, dart, mangala ve halat çekme etkinlikleri yapılacak. Amacımız gençlerin en iyi şekilde eğlenmelerini sağlamak' dedi.
Bulanık Kız Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Çiçekli ise, 'Bu etkinlik özellikle bizim kız öğrencilerimizin kırsal alandan gelmesi ve bu tür etkinlikleri görmemesi açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Katkısı olan herkese teşekkür ederim' diye konuştu.

Muş’ta ’Gençlik projeleri destek programı’

SIRADAKİ HABER
}