HaberlerÇanakkale HaberleriODTÜ'lü öğrenciler Lapseki'de planlama yapıyor

ODTÜ'lü öğrenciler Lapseki'de planlama yapıyor - Çanakkale Haberleri

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde planlama çalışmaları yapacak.

ODTÜ'lü öğrenciler Lapseki'de planlama yapıyor

Öğrenciler planlama stüdyosu dersi kapsamında tüm akademik yıl boyunca sürecek Lapseki planlama çalışmalarına başladı. Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz,''Planlama Stüdyosu dersi kapsamında tüm akademik yıl boyunca sürecek Lapseki planlama çalışmalarına bu hafta başlayan öğrencilerimizin proje ekibinde 10 öğretim elemanı yer almaktadır. Lapseki planlama çalışmalarını 10 değerli öğretim elemanı ve 64 öğrencimiz ile yürüteceklerdir. Ayrıca ikinci dönemde gerçekleştirilecek teknik gezi sırasında yapılan tüm projeler Lapseki'de sergilenecektir'' diye konuştu.
ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ela Babalık ise,'' Proje çalışmaları kapsamında Lapseki'nin 2 kez ziyaret edilmesi planlanmıştır. Birinci teknik gezimiz kapsamında Lapseki'ye dün gelmiş bulunuyoruz ve 6 gün boyunca çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu teknik gezi sırasında Lapseki kenti ve çevresi, iktisadi, toplumsal, çevresel, kültürel yönleriyle incelenecek; kentin uzun tarihsel ve kültürel birikimi değerlendirilerek dönem boyunca kentin ve çevresinin mekansal gelişme projeleri üzerinde çalışacaktır. İkinci dönemde gerçekleştireceğimiz teknik gezi sırasında yaptığımız tüm projeler Lapseki'de sergilenecektir' bilgisini verdi.

ODTÜ’lü öğrenciler Lapseki’de planlama yapıyor

SIRADAKİ HABER
}