HaberlerSamsun haber Kedilerin gönüllü bakıcısı

Kedilerin gönüllü bakıcısı - Samsun haber

Samsun'un 19 Mayıs İlçesi'nde yaşayan ve çevredekilerin 'Kedilere fısıldayan kadın' adıyla seslendiği Ezgi Koçoğlu, her gün yaklaşık 50 kediyi mama ve balıklarla besliyor

 Kedilerin gönüllü bakıcısı

Samsun' un 19 Mayıs İlçesi'nde yaşayan Ezgi Koçoğlu, yaklaşık 50 sokak kedisinin bakımını üstlendi.

YARDIMA KOŞTU

Girne Amerikan Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunu olan 27 yaşındaki Koçoğlu, çevrede pek çok sahipsiz kedi bulunduğunu, özellikle kış aylarında aç kaldıklarını görünce hayvanların yardımına koştu. Evlerindeki gıda atıklarının yanı sıra balıkçıları da gezen Koçoğlu, aldığı balıkları yaklaşık 2 yıldır evinin çevresindeki 50 civarındaki kediye veriyor.

KEDİLERE FISILDAYAN KADIN

Kedilere yiyecekleri her gün aynı saatlerde vermesi, kedilerin de yemek saati geldiğinde peşinden ayrılmaması dolayısıyla çevredekiler Koçoğlu'na, "Kedilere fısıldayan kadın" diye sesleniyor.

HER GÜN BESLİYOR

Koçoğlu, yaptığı açıklamada, çevredeki sahipsiz kedilere kimsenin bakmadığını, hayvanların aç kaldığını anlattı. Kedilerin özellikle kış aylarında yeterli yiyecek bulamadığını belirten Koçoğlu, bunun üzerine her gün hayvanlara yiyecek verdiğini aktardı. Hayvanları çok sevdiğini dile getiren Koçoğlu, yemek saati geldiğinde bütün kedilerin bir araya toplandığını ve kendisini takip ettiğini söyledi.

BALIK ATIKLARINI TOPLUYOR

Her gün balıkçıları dolaşarak balık atıklarını topladığını belirten Koçoğlu, "Kedilerin bakımını tamamen kendi imkanlarımla üstleniyorum. Kedilere sabahları hazır mama ya da tavuk suyu ile yaptığım makarna veriyorum. Akşamları da balıkçılardan aldığım balıkları. Balıkçılar artık beni tanıyor ve balık atıklarını saklıyor. Çevredeki insanlar ise kediler peşimden gelince bana 'Kedilere fısıldayan kadın' adını taktılar. Çevredeki bütün kediler peşimde dolaşıyor." ifadelerini kullandı.

Koçoğlu, kediler soğukta üşümesin diye evinin karşısında çadır kurarak mini bir barınak haline getirdiğini, hasta olanları veterinere götürüp tedavi ettirdiğini anlattı.SIRADAKİ HABER