HaberlerMuğla Haberleri'Arıcılık Gazetesi'ne Dünya 2.'liği ödülü

'Arıcılık Gazetesi'ne Dünya 2.'liği ödülü - Muğla Haberleri

Türkiye'de ilk kez düzenlenen 45.Apimondia Arıcılık Kongresinde çeşitli kategorilerde yarışmalar düzenlendi. Yayın kategorisinde 133 yayının yer aldığı yarışmada Merkezi Muğla'da bulunan Arıcılık Gazetesi ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Türkiye'nin, 120 yıl sonra yayın kategorisinde ilk kez ödül aldığı belirtildi.

'Arıcılık Gazetesi'ne Dünya 2.'liği ödülü

Muğla'da 5 yıldır yayın yapan Arıcılık Gazetesi bu yıl İstanbul'da düzenlenen 45.Apimondia Dünya Arıcılık Kongresinde Yayın Kategorisinde Dünya 2.cisi oldu.
Gazetenin İmtiyaz Sahibi Güner Kayral'a ödülü Hatay Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Ekici tarafından verildi. Kayral yaptığı konuşmada, gazetenin 2012 yılında kurulduğunu ve Türk arıcısı toplumu ile üretici arasında köprü misyonu gördüğünü ifade etti.
Arıcılık Gazetesinin Türk arıcı toplumunun her bireyine hitap eden bir yayım olmayı öncelik olarak belirlediklerini ifade eden Kayral, 'Arıcılık Gazetesi, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. Bunlardan bir tanesi 5 yıldır tamamen kendi çabalarıyla yapılan bir çalışma olması. İkincisiarıcıların değerlerini kuşanmış özel bir sevgi ruhuyla çıkartılmış olması. Üçüncüsü, Türkiye'de en fazla noktaya ulaşıyor olması. Gazeteyi ülkemizin hemen hemen bütün illerine ve Anadolu'nun iletişimden uzak bütün köylerine ulaştırıyoruz' dedi.
Bu ödülün Türkiye arıcı toplumu için büyük bir gurur kaynağı olduğuna işaret eden Arıcılık Gazetesi'nin İmtiyaz Sahibi Güner Kayral, istikrarlı bir şekilde bu başarıya ön ayak olan gazetenin Yazı İşleri Müdürü eşi Elif Kayral'ı tebrik ederek 'Aile olarak kendimizi arıların sırlarla dolu dünyasına adadık. Aynı zamanda tabiatın dengesini koruyan arıcılarımızı sektörde olup biten ne varsa bilgilendirmeyi amaçlıyoruz. Bizim bu gazeteyi çıkarmamızdaki sebep dünyanın bazı ülkelerinde, özellikle yanı başımızdaki Bulgaristan'da bile 5 tane Arıcılık Gazetesi varken bizim ülkemizde yaşamın devamlılığına katkısı olan arı ve arıcılarımız için böyle bir gazetenin olmamasıdır. Bunun bir eksiklik olduğunu ve bu eksikliği gidermek adına 5 sene önce yayın hayatına başladık. Özellikle kırsal kesimlerdeki arıcı dostlarımızın arıcılık haberlerinden, ürünlerinden ve yeni gelişmelerden haberdar olmasını amaçladık. Köylerdeki arıcılarımız halen babadan görme usulleri devam ettirdiğinden modern arıcılığın kendilerine katacağı bilgi, pratik ve baldaki verimliliği gazetemizde yayımlanan haberler ile kendilerini yenileme şansı buldular' diye konuştu.

‘Arıcılık Gazetesi’ne Dünya 2.’liği ödülü

SIRADAKİ HABER
}