HaberlerAnkara HaberleriYenimahalle'nin ilk başkanı Mustafa Vuran adına park açıldı

Yenimahalle'nin ilk başkanı Mustafa Vuran adına park açıldı - Ankara Haberleri

Yenimahalle Belediyesi tarafından Turgut Özal Mahallesi'ne yapılan Mustafa Vuran Parkı düzenlenen törenle açıldı. Parka, 2014 yılında hayata veda eden Yenimahalle'nin ilk Belediye Başkanı Mustafa Vuran'ın adı verildi.

Yenimahalle'nin ilk başkanı Mustafa Vuran adına park açıldı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın ev sahipliğinde düzenlenen açılışa Vuran'ın ailesi, yakınları ve sevenlerinin yanı sıra CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve yönetimi, Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri de katıldı.
'Hizmet eden herkesi yad etmek zorundayız. Bu ülkeye çivi çakan, hizmet eden herkesi yad etmek zorundayız' diye mahalle sakinlerine seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 'Türk milletinin geleneği olarak da dinimizin gereği olarak da bu böyledir. Onun için Yenimahalle Belediyesi olarak ilçemizde hizmet eden her yurttaşımızın; ister siyasetçi olsun, ister sanatçı, ister sporcu, ister işadamı ne olursa olsun isimlerini yaşatmak için elimizden geleni yapıyoruz. Yenimahalle'nin ilçe belediyesi olarak kuruluşunu yapan merhum belediye başkanımızın adını da parkımıza verdik. Bundan da gurur duyuyoruz' ifadelerinde bulundu.
4 Bin 500 metrekare alan üzerine yapılan ve içerisinde koşu yolu, fitness alanı, çocuk oyun alanı ile oturma gruplarının bulunduğu parkı gezen ve emeği geçenlere teşekkür eden Vuran'ın oğlu Murat Emre Vuran da, 'Belediyemizin gösterdiği vefaya ailece minnettarız. Babamızın adının bu güzel parkta yaşayacak olmasından büyük onur duyuyoruz. İlçemize hayırlı olsun' ifadelerinde bulundu.
Açılışta Vuran'ın torunu Bora Başkan Yaşar'a çiçekle teşekkür ederken, Vuran'ın köylüleri de günün anısına Yaşar'a tablo hediye etti.

Yenimahalle’nin ilk başkanı Mustafa Vuran adına park açıldı

SIRADAKİ HABER
}