HaberlerBolu HaberleriAK Parti İl Başkanı Doğanay'dan çağrı: 'Yastık altındaki altınlarınızı çıkarın!'

AK Parti İl Başkanı Doğanay'dan çağrı: 'Yastık altındaki altınlarınızı çıkarın!' - Bolu Haberleri

Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı çağrıyı hatırlatarak, Bolu'lulara altınlarını kazanca dönüştürmeleri çağrısında bulundu.

AK Parti İl Başkanı Doğanay'dan çağrı: 'Yastık altındaki altınlarınızı çıkarın!'

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından vatandaşlarımıza yastık altı altınlarını ekonomiye kazandırmaları için yapılan çağrıyı hatırlatan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, 'Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon çerçevesinde hem Başbakanımız hem de Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcımızın da ifade ettiği gibi altına dayalı tahvil söz konusu. Buradan Bolululara altınlarını kazanca dönüştürmeleri çağrısında bulunuyorum' dedi.
Hazine Müsteşarlığı tarafından 2 Ekim tarihinde başlatılan altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası uygulaması için 9-13 Ekim tarihleri arasında Ziraat Bakası Bolu Şubesince talep toplanacağını belirten AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yöndeki çağrısına Boluluların da cevap vermesi isteğinde bulundu.
Yaklaşık 2 bin 200 ton olduğunu tahmin edilen yastık altı altının piyasaya, yani üretime dönüştürülmesine hazırlanıldığını ifade eden Doğanay, 'Türkiye'de önemli miktarda altın yastık altında. Hazine, bu yeni çalışmayla vatandaşa iki yeni yatırım enstrümanı sunmuş olacak. Normalde devlet tahviline yatırım yapanlara, ana para karşılığında ara dönemde bir getiri sunuluyor. Altın tahvilinde de yatırımcıdan toplanacak altın karşılığında ara dönemde yatırımcıya belli bir oranda getiri TL olarak ödenecek ve söz konusu getiri altın fiyatlarına endeksli olacak. Böylelikle vatandaş hem altın fiyatındaki değişimden yararlanacak hem de Hazinenin sunduğu getiriyi alacak. Buradan Boluluları altınlarını kazanca dönüştürmeleri çağrısında bulunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi; yastığın altında veya kolunuzdaki altınlar bize bir şey kazandırmaz. Vatandaşlarımızı ülkenin gelişmesine katkı sağlamasına davet ediyorum' dedi.
'Faiz hassasiyeti olanlara özel'
Hazinenin faiz hassasiyeti olan yatırımcılar için 2012 yılından itibaren kira sertifikası ihracına başladığını anımsatan Nurettin Doğanay, hem yurtiçi hem de yurt dışı yatırımcılar nezdinde kabul gören bu modeli, faize duyarlı vatandaşların yastık altı altınlarını değerlendirebilmeleri için geliştirildiğini söyledi. Altına dayalı kira sertifikasının da ihraç edileceğine dikkati çeken Doğanay, bu sertifikalarda aynı yapının korunacağını belirtti.

SIRADAKİ HABER
}