HaberlerAydın HaberleriCHP Gençlik Kolları Başkanı, ilçe başkanı ve sandık kurulu hakkında savcılığa ve

CHP Gençlik Kolları Başkanı, ilçe başkanı ve sandık kurulu hakkında savcılığa ve - Aydın Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Efeler İlçesi Meşrutiyet Mahallesi'nde yapılan seçimlerde sandıktan çıkan oy sayısının hazırun sayısından fazla çıkması üzerine seçimler iptal oldu.

CHP Gençlik Kolları Başkanı, ilçe başkanı ve sandık kurulu hakkında savcılığa ve

Delege seçimlerinde yaşanan durumun ne partiye ne de demokrasiye yakışmadığını belirten CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, mevcut ilçe başkanını sert bir dille eleştirerek 'İlçe başkanı ve sorumlular hakkında hem savcılığa hem de Genel Merkeze suç duyurusunda bulunup şikayette bulunacağız' dedi.
Efeler ilçesi Meşrutiyet Mahallesi'ndeki delege seçimlerinde yaşananların ardından seçimlerin iptal edildiğini belirten CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, 'Hazırunda oy kullanan kişi sayısı 285, sandıktan çıkan oy sayısı 320. Biz hazırunu kontrol ettiğimizde belli benzerlikleri olan bir tersten bir düzden tek kalemle atılmış alt alta imzalar var. Bir hile yapıldığı belli. CHP'ye yakışmayan bir ilçe başkanı ve sandık kurulu vardır. Ben buradan hepsini kınıyorum. Gerekli mercilere gidip şikayette bulunacağız. CHP'ye yakışmayan bir ilçe başkanı ve sandık kurulu seçimi elini yüzüne bulaştırmıştır. Bizler demokratik bir ortamda seçimin devam etmesi taraftarı iken onlar seçimi ellerini yüzlerine bulaştırıp seçimi şaibe karıştırmıştır. Bu 35 oyun nereden geldiğinin ve o sandığa nasıl girdiğinin hesabına vereceklerdir. Biz hukuki olarak ve tüzüksel anlamda yasal tüm yolları kullanacağımıza kamuoyuna açıklıyoruz. Genel merkeze de bu konuyu ileteceğiz. Hem genel merkeze hem de savcılığa suç duyurusunda bulunacağız' dedi.

SIRADAKİ HABER
}