Haberlerİstanbul HaberleriBollywood Starı Aamir Khan Sulukule Korosuna şeflik yaptı

Bollywood Starı Aamir Khan Sulukule Korosuna şeflik yaptı - İstanbul Haberleri

Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcısı Aamir Khan, Sulukule Sanat Akademisi korosuna şeflik yaptı. Koroyu oluşturan öğrenciler ünlü Hint filmi 'Awara Hoon'un melodisinı çaldığı zaman Khan şaşkınlığını gizleyemedi.

Bollywood Starı Aamir Khan Sulukule Korosuna şeflik yaptı

Fatih Belediyesi Sulukule Sanat Akademisi Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcısı Aamir Khan'nı misafir etti. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Aamir Khan'a Sulukule Sanat Akademisi'ni gezdirip eğitimler hakkında bilgi verdi. Hayranları bir an olsun peşini bırakmayan ünlü yıldızın bir hayranı kitabını imzalatıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Sulukule Sanat Akademisi korosunu dersine giren Khan koroya da şeflik yaptı. Koroyu oluşturan öğrenciler ünlü Hint filmi 'Awara Hoon'un şarkısını çaldığında Khan şaşkınlığını gizleyemedi.
Sınıfları gezerken tahtaya hatıra yazısı yazan Aamir Khan, 'Ne güzel bir yer. Sizi görmek çok güzel. Tüm çocuklara en iyi dileklerimi iletiyorum' yazarak imzasını attı. Ardından sinema eğitimi dersine girip ilk dersi verdi. Derste kendi hayatındaki tecrübeleri ve sinema hakkında bilinmesi gereken incelikleri öğrenciler ile paylaştı. Sulukule Sanat Akademisi öğrencileri Aamir Khan'a kara kalem ile çizdikleri resmini hediye etti. Khan hayranlarından birisinin telefonunu alarak özçekim yaptı.
'Keşke benim şehrimde de böyle sanatsal çalımalar olsa'
Hint sinemasının dünyaca ünlü oyuncu, yönetmen ve yapımcısı Aamir Khan, 'Böyle bir okula sahip olduğunuzu görmek beni çok etkiledi. Benim şehrim Mumbai'de müzik ve sanata karşı oldukça fazla ilgi ve alaka var ama buradaki gibi bir çalışma yok. Keşke benim şehrimde de böyle sanatsal çalışmalar olsa. Diğer sanat dalları gibi sinema insanlar ile iletişim içerisinde olduğumuz bir sanat dalıdır. İnsanlara bir hikaye anlatıyorsunuz, sinema ile anlattığınız hikayede bütün sanat dalları içerisinde bulunuyor. İyi bir hikaye anlatabilmeniz için diğer bütün sanat dallarından haberdar olmanız gerekiyor. Ben şu anda size vücut dilini kullanarak bir hikaye anlatabilirim' şeklinde konuştu.

Bollywood Starı Aamir Khan Sulukule Korosuna şeflik yaptı

SIRADAKİ HABER
}