Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tekkeköy turizm merkezi oluyor

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy'ün bölgenin turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Tekkeköy turizm merkezi oluyor

Tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile eşsiz bir Karadeniz ilçesi olan Tekkeköy’ü keşfetmeye 7’dan 70’e herkesi beklediklerini ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar “Tarihin doğduğu kent’ sloganıyla ilçemizi tüm dünyaya tanıtma yolunda başlattığımız hareketin meyvelerini toplamaya başladık. Artık ilçemiz bölgenin turizm merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

TARİHİ YAPILAR YÖNÜNDEN BÖLGENİN EN ZENGİN İLÇESİ

Tekkeköy tarihi ve turistik yapılar yönünden bölgenin ve Samsun’un en zengin ilçelerinden birisi olduğunu dile getiren Başkan Togar “İlçemiz Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi Tekkeköy mağaraları, Atatürk’ün Selanik’teki doğduğu evin bire bir aynı olarak inşa edilmiş olan Atatürk Evi Müzesi, Karadeniz’deki tek tarihi yel değirmeni, Altınkaya Kilisesi, Antyeri Kilisesi, Aşağıçinik Ak Kilise, Çırakman Tarihi Kemerli Çeşmesi, ahşap camileri, kaya mezarları, Rumlardan kalma tarihi çeşmelerin yanında daha birçok tarihi kiliseye, tarihi çeşmeye ve tarihi evlere sahiptir. İlçenin ismini aldığı Şeyh Yusuf Zeynüddin Hazretlerinin tekkesi ve türbesi de ilçe merkezimizde bulunmaktadır” diye konuştu.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ İLE BÜYÜLÜYOR

Tekkeköy’ün tarihi ve turistik yapılarının yanında mavisi, yeşili, ter temiz havası, vadileri, çağlayan dereleri, şelaleleri, doğal güzellikleri, el değmemiş ormanlarıyla ve Costal sahiliyle yaz kış ilçeye ziyaretçi çekebilme özelliğine sahip olduğunu söyleyen Togar “Özellikle doğal güzelliklerimizi ortaya koyabilmek için bir dizi çalışma başlattık. Büyüklü mahallemiz Kurşunlu mevkisinde bulunan Kurşunlu Şelalesi’ni turizme kazandırdık. İnsanların oturabilecekleri bankların yanında piknik yapacakları yerler oluşturduk” şeklinde konuştu.

“KURŞUNLU ŞELALESİNİ HERKES MUTLAKA GÖRMELİ”

Büyüklü Mahallesi Kurşunlu mevkisinde bulunan ve turizme kazandırılan Kurşunlu Şelalesi’nin ‘çok güzel ve eşsiz bir yer’ olduğunu belirten Başkan Togar şöyle konuştu: “Şelaleyi ilk gördüğümüzde buranın mutlaka turizme kazandırması ve herkesin görmesi gerekliliğini hissettik. Hemen çalışmaya başlayıp ulaşabilirliğini sağlamak için yolu araç ulaşabilecek bir duruma getirdik. İnsanlar akın akın bu doğa harikası şelaleyi görmeye geliyor. Özellikle hafta sonları insanların şehrin bunaltıcı havasından uzaklaşıp nefes alabilecekleri stres atabilecekleri bir yer bu doğa harikası şelale. Yine ilçemiz avluca vadisi, yaylaları, ormanları, yem yeşil alanları ile şirin bir Karadeniz ilçesi. Herkesi ilçemizin tarihi ve doğal güzelliklerini görmeye davet ediyorum.”

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

3 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

4 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunda şehitliğe saldırı

5 Samsun'da şehitliğe saldırı!

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

6 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

YANLIŞLIKLAR

7 YANLIŞLIKLAR...

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

8 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun Limanının tarihi yazılacak

9 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

10 Samsunspor'da galibiyet planları


SIRADAKİ HABER