HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da susuzluk isyanı

Samsun'da susuzluk isyanı - Samsun Haberleri

Samsun'da yaklaşık 10 yıldır evlerine içme suyu ulaşmayan mahalleli isyan etti.

Samsun'da susuzluk isyanı

Samsun'un Salıpazarı İlçesi'nde bulunan Muslubey Mahallesi sakinleri, yaklaşık 10 yıldır evlerine içme suyu getirmediği adeta isyan etti.

TEK ÇEŞME VAR

Evlerine içme suyu sağlamak için tüm mahallelinin kilometrelerce uzaktan gelen hayrat çeşmesinin başında beklediğini belirten Yusuf Yavuz, "Bulaşık ve çamaşır yıkarken, hayvanlara su temin ederken mahallede bulunan dereden gelen suyu kullanıyoruz. İçme suyu için bir hayırseverin yıllar önce yaptırdığı hayrattan şişelere su doldururarak kullanıyoruz. Okul inşaatı yapılırken dereden gelen suyu depo ederek evlerimize getirdiler fakat bu defa su içime uygun olmadı. 200 senelik bir köyüz fakat 30 yılı aşkın süredir kendi imkanlarımızla içme suyu temin ediyoruz" dedi.

BORULAR ÇÜRÜK ÇIKTI

Daha önce içme suyu için sistem kurulduğunu fakat boruların çürük çıktığını ifade eden Mustafa Zengin ise, "10 yıl önce Cilme Mahallesi'nden çıkarılan su mahallemize getirildi fakat yetersiz sistem sebebiyle biz bu suyu kullanamadık. Su salındı, ardından borular patladı. Tamir edildi ama bir türlü biz bu suyu kullanamadık. Bir dönem buraya su getirdiler fakat borular çürük çıktı. Örneğin 100 gram su tüketmişsek 500 gramı sokaklara aktı ve bunu faturalandırdılar. Allah'tan belediye ödemeyi yaptı fakat şuan içme suyumuz bulunmuyor" diye konuştu.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}