HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Ülkücüler kampanya başlatıyor! 'Adı Alpaslan Türkeş olsun'

Samsun'da Ülkücüler kampanya başlatıyor! 'Adı Alpaslan Türkeş olsun' - Samsun Haberleri

Samsun Ülkü Ocakları Başkanı Yalçın Altıntaş, tekrar eğitime kazandırılması planlanan kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin adının 'Başbuğ Alparslan Türkeş Üniversitesi' olması için kampanya başlatacaklarını söyledi

Samsun'da Ülkücüler kampanya başlatıyor! 'Adı Alpaslan Türkeş olsun'

Samsun Ülkü Ocakları BaşkanıYalçın Altıntaş, son dönemde sık sık gündeme gelen Canik Başarı Üniversitesi'nin tekrar eğitime kazandırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Altıntay, kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'ne Samsun Üniversitesi isminin verilmesi gerektiğini ifade eden Memur - Sen İl Temsilcisi Nejdet Güneysu'yu eleştirdi.

HEDEF; 100 BİN İMZA

Alparslan Türkeş isminin yaşatılması ve toplumda arz eden talebin karşılanması gerektiğini de belirten Altıntaş, “ Ülkemizde, Türk tarihinde ve siyasetinde önem arz eden, toplumun tamamında kabul görmüş devlet adamlarımız birçok üniversitemizde isimleri verilerek yaşatılmaya devam edilmektedir. Bu bağlamda; Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel, Recep Tayyip Erdoğan, Osmangazi, Gaziosmanpaşa, Abdullah Gül, Adnan Menderes, Şeyh Edebali, Celal Bayar, Karamanoğlu Mehmet Bey, Mimar Sinan, Namık Kemal, Yıldırım Beyazıt, Bülent Ecevit gibi devlet adamlarının isminin yaşatıldığı devlet üniversitelerimizin arasına 'Başbuğ Alparslan Türkeş Üniversitesi' katılmalı ve eğitime kazandırılmalıdır. Samsun Ülkü Ocakları olarak Başbuğ Alparslan Türkeş Üniversitesi’ni eğitim-öğretime kazandırmak adına çalışmalarımız devam edecektir . Önümüzdeki günlerde başlayacağımız imza kampanyasında 100 bin imza toplamayı hedefliyor ve tüm kamuoyunu destek vermeye davet ediyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}