HaberlerSamsun HaberleriSamsun Valisi Kaymak: 'Bu proje örnek olacak'

Samsun Valisi Kaymak: 'Bu proje örnek olacak' - Samsun Haberleri

Samsun Valisi Osman Kaymak, TÜGVA'nın hazırladığı 'Doğru Besleniyorum Hızımı Arttırıyorum Projesi'nin Türkiye'ye örnek olacağını söyledi.

Samsun Valisi Kaymak: 'Bu proje örnek olacak'

Samsun Valisi Osman Kaymak, Grand Amisos Otel’de Türkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) düzenlediği 'Doğru Besleniyorum Hızımı Arttırıyorum Projesi'nin tanıtım toplantısına katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ‘Doğru Besleniyorum Hızımı Arttırıyorum’ proje koordinatörü Özlem Temiz, engelli bireylerin sağlıklı yaşamasına destek olunması hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

GURUR DUYUYORUM

Sunumun ardındanTürkiye Gençlik Vakfı Samsun Şube Başkanı Hakan Durmuşoğlu yaptığı konuşmasında, ''Bu projeyle özel gereksinimli kardeşlerimizle birlikte olacağımdan gurur duyuyorum. En büyük vazife en küçük dairededir düsturunu esas edinen bir anlayışla kapsamlı olarak şehrimizde ortaokul, lise ve üniversiteli genç kardeşlerimizle sürekli olarak temas halindeyiz. Onların dertleriyle dertlenmeyi bir vazife haline getirmiş bir anlayışla, geleceğin büyük ve güçlü Türkiye’sinin inşasını inşallah hep birlikte yapacağız. Ben bu projenin şehrimize ve özel kardeşlerimize ve ailelerine hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Vali Osman Kaymak ise TÜGVA’nın Samsun’da çok güzel örnek çalışmaları bulunduğunu belirterek, "Türkiye’nin ihtiyacı olan vatan, millet ve maneviyat duygusu yüksek gençlik yetişmesi çok önemlidir. Ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarının çok örnek çalışmaları var. Samsun gerçekten bu yönüyle hem üniversitemizin 58 bine yakın öğrencisi, hem de 240 bine yakın Milli Eğitim’deki öğrencilerimizle genç nüfusun olduğu bir kenttir. İçinde bulunduğumuz bu proje çok dikkat çekici bir husustur. Özel eğitime tabi çocuğu olan vatandaşlarımızın sıkıntılarını bire bir görüyoruz. Bu gerçekten çok sıkıntılı bir durum ama bu ailelerin de bu hususla başa çıkarken verdikleri mücadele gerçekten saygıya değer. Hep şunu söylüyorum, dinimiz açısından bu aileler gerçekten cennetlik ailelerdir. Arkadaşlarımız çok güzel proje geliştirmişler. Down sendromlu çocuklarımızın yaşadığı bu süreci çok iyi tahlil etmişler. Bu proje aslında Türkiye’ye örnek olacak bir projedir. Umarım başarılı olur. Biz valilik ve kurumlarımız olarak bu ailelerin emrindeyiz. Her zaman yanınızda olacağız" dedi.

‘Doğru Besleniyorum Hızımı Arttırıyorum Projesi'nin tanıtım toplantısına ayrıca, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Aile Sosyal ve Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörü Dr. Bülent Turan, öğrenciler, down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.

SIRADAKİ HABER
}