HaberlerSamsun HaberleriBakanlık verdi, onlar satıyor

Bakanlık verdi, onlar satıyor - Samsun Haberleri

EKOBİD Başkanı Tanju Subaşı, Sağlık Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan ücretsiz bisikletlerin bazı internet sitelerinde satıldığını öne sürdü

Bakanlık verdi, onlar satıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat" programı kapsamında öğrencilere ücretsiz bisiklet dağıtılıyor. Ancak ücretsiz dağıtılan bu bisikletlerin bazı internet sitelerinde 500 liraya satıldığına dikkat çeken Ekolojik Yaşam Bisiklet Derneği (EKOBİD) BaşkanıTanju Subaşı, bu bisikletlere el konulması gerektiğini ifade etti.

SAMSUN ADRESLİ İLANLAR VAR

Başkan Subaşı, okul idaresi, belediyeler ve halk sağlığı il müdürlükleri tarafından belirlenen çocuklara bu bisikletlerin hediye edildiğini ifade ederek, "Ancak bazı kişiler, bisikletleri satıyor. Birçok internet sitesinde veya dükkanlarda bisikletleri gördük ve bu durumdan son derece üzüntü duyduk. Biz de dernek olarak elimizden geleni yapıyoruz ama devlet kadar gücümüz yok. Bu bisikletler neden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmıyor? Bu konuda çalışmaların daha kapsamlı yapılması gerekiyor ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere ulaştırılması lazım. Dağıtmak için bisiklet dağıtılmamalı. Bazı internet sitelerinde Samsun adresli satılık bisiklet ilanları var ve bedava aldıkları bisikletleri 500 liraya satıyorlar. Bununla ilgili cezai işlem yapılmalı veya bu bisikletlere el konulup, gerçek ihtiyaç sahiplerine verilmeli” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL





SIRADAKİ HABER
}