HaberlerSamsun HaberleriRadar için selektör uyarısı yapmayın

Radar için selektör uyarısı yapmayın - Samsun Haberleri

Bazı sürücülerin radar veya alkol kontrol noktasını diğer sürücülere selektör yaparak haber verdiğini belirten Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, 'Bu iyilik değil olası trafik kazasına neden olabilecek bir davranış' dedi

Radar için selektör uyarısı yapmayın

Trafikte yapılan radarla hız kontrolü ve alkol muayenesinin trafik kazalarını önleme noktasında çok önemli olduğunu ifade edenTürkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube BaşkanıDursun Kavuran, ancak bazı sürücüerin radar veya alkol kontrol noktasını diğer sürücülere selektör yaparak haber verdiğini söyledi. Bunun çok yanlış olduğunu vurgulayan Başkan Kavuran, bu davranışın bir iyilik olmadığını dile getirdi.

YÜZDE 90 KAZA NEDENİ

Ölümlü trafik kazalarının yüzde 90’ının hızlı ve alkollü araç kullanmaktan kaynaklandığını dile getiren Başkan Kavuran, bazı sürücülerin kurallara uymadığını ifade etti. Kavuran, “Hatta bazı sürücüler, radar veya alkol kontrol noktasını diğer sürücülere haber vermek için selektörle uyarı yapıyor ve bu şekilde birbirlerine haber veriyorlar. Sürücüler, kontrol noktalarını birbirine haber vererek iyilik yaptıklarını zannediyorlar ama aslında olası kazalara davetiye çıkarıyorlar. Bir yerde radar veya başka bir kontrol varsa, sürücülerin birbirine haber vermesi doğru bir davranış değil, aynı zamanda bu eylemin ağır cezaları var. Bu bir iyilik değil olası trafik kazasına neden olabilecek bir davranıştır. Bu kontroller, kazaların önlenmesi için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}