HaberlerKonya HaberleriMeram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının temeli atılıyor

Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının temeli atılıyor - Konya Haberleri

Konya Büyükşehir Belediyesi, şehrin en önemli dinlenme ve turistik alanı olan Meram'a kazandırılacak, 'Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkı'nın temel atma törenini 10 Ekim Salı günü yapacak.

Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının temeli atılıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının temelini atıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehrin en önemli dinlenme ve turistik alanı olan Meram Son Durak'a yeraltı otoparkı ve teleferik istasyonu kazandıracaklarını söyledi. Bölgenin otopark ihtiyacının her geçen gün arttığına dikkat çeken Başkan Akyürek, 'Eski Şükrü Doruk İlkokulu'nun bulunduğu alanda ve ilave kamulaştırmayla elde ettiğimiz alanda 3 katlı çok büyük bir yeraltı otoparkı hazırlıyoruz. Yaklaşık 700 araç kapasiteli otoparkımız aynı zamanda estetik ve mimari açıdan da bölgeye değer katacak' dedi.
Otoparkın ardından teleferik hattının ilk etabının da o bölgede başlatacaklarını kaydeden Başkan Akyürek, 10 Ekim Salı günü saat 11.00'da düzenlenecek Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkı temel atma törenine bütün Konyalıları davet etti.

Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının temeli atılıyor

SIRADAKİ HABER
}