HaberlerSakarya Haberleri17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları başlıyor

17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları başlıyor - Sakarya Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen 17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları 10 Ekim Salı Günü başlıyor.

17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları başlıyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek programın saat 19.00'da başlayacağını belirten Daire Başkanı İbrahim Aktürk, onur konuğu olarak yazar ve gazeteci D. Mehmet Doğan'ın yer alacağı programın sonunda İncesaz'ın eserleriyle sanatseverlerle buluşacağını ifade etti. Sakarya'nın kültürel alanda yaşadığı gelişime yakışır şekilde büyük bir etkinlik hazırladıklarını vurgulayan Aktürk, '17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları ile kültür ve sanat esintisi 14 Ekim Cumartesi gününe kadar 5 gün boyunca tüm Sakarya'ya nüfuz edecek. 10 Ekim Salı akşamı saat 19.00'da etkinliklerimizin başlangıcını yapıyoruz. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek program açılış konuşmaları ile başlayacak, ardından yurtiçi ve yurtdışından programımıza katılan şairler, şiir sunumları gerçekleştirecek. Ülkemizin sevilen müzik gruplarından İncesaz'ın vereceği konser ile akşam sonlanacak' dedi.
17. Uluslararası Sapanca Şiir akşamlarında etkinliklerin kesintisiz bir şekilde devam edeceğinin altını çizen Aktürk, '11-12 ve 13 Ekim tarihlerinde katılımcı şairlerimiz liselerde öğrenciler ile buluşacak, şiir sunumları, konserler, dinletiler, gerçekleştirilecek. Kapanış programımızda ise 14 Ekim Cumartesi günü tüm şairlerimizin katılımı ile saat 18.00'da Sapanca Sahili İnsan Hakları Parkı'nda buluşacağız. Şiirlerin yer aldığı kitap açılış programına iştirak edenlere hediye edilecek. 17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları etkinliklerine tüm şiirseverleri bekliyoruz' diye konuştu.

17. Uluslararası Sapanca Şiir Akşamları başlıyor

SIRADAKİ HABER
}