HaberlerBursa HaberleriEğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubeni'ne yurtdışından önemli misafir

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubeni'ne yurtdışından önemli misafir - Bursa Haberleri

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanvekili Mustafa Sarıgül, Uluslararası Eğitim Sendikacılığı Programı kapsamında Türkiye'ye gelen yurtdışı temsilcilerini Bursa'da ağırladı.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubeni'ne yurtdışından önemli misafir

Eğitim-Bir-Sen ile Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) iş birliğinde Ankara'da düzenlenen ve 20 farklı ülkeden temsilcilerinin katıldığı programın sona ermesiyle yurtdışı temsilcileri, ülkelerine dönüş öncesi Bursa'ya gelerek Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubesi'ni ziyaret etti. Eğitim-Bir-Sen Genel Merkezi Dış İlişkiler Danışmanı Gazi Doğan'ın eşlik ettiği grubu, Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanvekili Mustafa Sarıgül Bursa'da ağırladı. Asya, Avrupa ve Afrika çeşitli ülkelerinden gelen misafirleri ağırlamaktan ötürü son derece memnun olduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, 'Sizler dili kültürü farklı dünyanın değişik coğrafyalarından gelen temsilcilersiniz. Emeğin ve alın terinin temsilcileri olduğunuz gibi dünya barışının korunmasında insanlığın gönüllü elçilerisiniz. Bugünün dünyasında bilim ve teknolojinin gelmiş olduğu yüksek mertebeye rağmen dünya insanlığının sıkıntılar çekiyor olması, savaşlar ve ölümlerin varlığı hepimizin vicdanını sızlatmaktadır. İnsan merkezli düşünerek; barışın öne çıkartıldığı yaşanabilir bir dünyayı oluşturmak için vermiş olduğunuz mücadele ve emeklerinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum' dedi.
Bursa'nın dünyanın birçok milletini bir arada kardeşçe yaşattığı bir kültüre başkentlik yaptığını hatırlatan Sarıgül, 'Şehrimize hoş geldiniz safalar getirdiniz. Genel merkezimizin yapmış olduğu bu güzel çalışmaların içerisinde bulunarak, emek verdiniz. Emeğin ve barışın elçileri olarak gitmiş olduğunuz ülkelerinizdeki dostlarımıza selamımızı iletmenizi istirham ederim' diye konuştu.
Yurtdışı temsilcileri ise, Bursa'da olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını dile getirerek, Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanvekili Mustafa Sarıgül'e ve sendika üyelerine kendilerine gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür etti.

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şubeni’ne yurtdışından önemli misafir

SIRADAKİ HABER
}