HaberlerSamsun Ticaret Borsası'ndan yeni rekor

Samsun Ticaret Borsası'ndan yeni rekor

Samsun Ticaret Borsası, 2015 yılı işlem hacmi Türkiye sıralamasında iki basamak daha yükselerek 11. sıraya yerleşti. Başkan Sinan Çakır, 'Samsun Ticaret Borası işlem hacmi yönünden artık şampiyonlar ligine girmiştir. Bundan sonra amacımız her yıl ilk 10 içerisinde yer almaktır' dedi

Samsun Ticaret Borsası'ndan yeni rekor

Samsun Ticaret Borsası, 2014 yılında 3 milyar 47 milyon 895 bin 581 TL olan işlem hacmini 2015 yılında yüzde 25,73 oranında arttırarak 3 milyar 832 milyon 153 bin 667 TL olarak gerçekleştirip, 2014 yılına göre sıralamada iki basamak yükselerek 11. sırada yer aldı.

ŞAMPİYONLAR LİGİNE GİRDİ


Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır; “"İşlem hacmi yönünden Türkiye’ de çok önemli bir noktaya geldik. TOBB’ un yayınladığı listeye göre 2014 yılında ülke genelindeki 113 borsa arasında 13. sırada olan yerimizi 2015 yılında 11'inciliğe çıkardık. Listeye bakıldığı zaman bizden üst sıralarda Ankara, Adana ve İstanbul gibi illerin olduğu görülecektir. Samsun Ticaret Borası işlem hacmi yönünden artık şampiyonlar ligine girmiştir. Bundan sonra amacımız her yıl ilk 10 içerisinde yer almaktır. Her yıl daha iyiye gitmek amacıyla yürüttüğümüz çalışmaların katkılarını görüyoruz. Bu başarıda bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ve sorumluluklarını eksiksiz yerine getiren tüm üyelerimizin de sonsuz katkıları var. Bütün üyelerimize teşekkür ediyorum. Camiamız el ele, kol kola Samsunumuz için üretmeye ve ilimize yeni başarılar getirmeye devam edecektir"” dedi.

Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Aliyazıcı’dan alınan bilgiye göre, 2015 yılında Samsun Ticaret Borsası’nda en çok işlem gören ürünler arasında 1 milyar 578 milyon TL ile hububat ilk sırada bulunurken, 1 milyar 142 milyon liralık işlem hacmi ile kuru meyveler ikinci, 383 milyon liralık işlem hacmiyle hububat mamulleri ise üçüncü sırada yer aldı.

SIRADAKİ HABER
}