Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Neye niyet, neye kısmet

Samsun'da askerden dönen Niyazi Kart için babası kurban kesmek istedi. Kesimde kullanacakları bıçağı biletmek için otomobiliyle götüren Niyazi Kart polis uygulamasında durduruldu. Torpidoda gazeteye sarılı halde bulunan bıçak için polisler, gence 208 TL idari para cezası uyguladı

Neye niyet, neye kısmet

Samsun’'da geçen yıl 6 Kasım’'da meydana gelen olayda 47 yaşındaki Yunus Kart bir gün önce Diyarbakır’da vatani görevini yaptıktan sonra evine dönen oğlu 21 yaşındaki Niyazi Kart için kurban kesmek istedi.

Niyazi Kart kurban kesiminde kullanacakları bıçağı biletmek için babasına ait otomobille evden ayrıldı.

Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre, bıçağı 55 BG 898 plakalı otomobillin torpido gözüne koyan Niyazi Kart’ı Derecik Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’nda uygulama yapan polis ekipleri durdurdu. Yapılan aramada torpidoda gazeteye sarılı halde duran bıçak bulundu. Niyazi Kart, polis ekiplerine askerden yeni gelmesi nedeniyle babasının kurban keseceğini, bıçağı biletmek için götürdüğünü söyledi. Ancak polis Niyazi Kart’a Kabahatler Kanunu kapsamında amaç dışı bıçak taşımaktan 208 TL idari para cezası uygulayıp bıçağa el koydu.

MAHKEME İTİRAZI REDDETTİ
Eve dönen Niyazi Kart babasına yaşadıklarını anlatınca aile şok oldu. Niyazi Kart cezanın iptali için Samsun 3. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu. Mahkeme 19 Nisan’da verdiği kararda, itiraz gerekçesinin yerinde olmadığı belirterek cezanın iptalini reddetti.

ASKERDEN SAĞ SALİM DÖNDÜ DİYE
Niyazi Kart’ın babası Yunus Kart ise karara tepki gösterdi. Tek erkek evladının vatani görevini yapmak için Diyarbakır’a askere gidip sağ salim evine dönmesi nedeniyle kurban kesip kan akıtmak istediklerini belirten Yunus Kart, "Ben adalete kanuna saygılıyım, itirazım yok ama bir olaya karışılmamış, kavga yok, torpidoda kurban kesmek için taşınan bıçak yüzünden benim oğlum suçlu gözüküyor. Biz kurbanı başka bir yerden bıçak getirip yine kestik. Ben kime derdimi anlatacağım kime sesimi duyuracağım bilemedim" dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

4 bomba idmanda

1 4 bomba idmanda

Acı tablo açıklandı

2 Acı tablo açıklandı

1-2 isim daha

3 1-2 isim daha

Tarihi mekanda moral yemeği

4 Tarihi mekanda moral yemeği

 54 ilde dev FETÖ operasyonu

5 54 ilde dev FETÖ operasyonu

60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

6 60 günü dolu dolu geçirmeliyiz

Tekin Hızlı tren başka bahara kaldı

7 Tekin: 'Hızlı tren başka bahara kaldı'

Fındıktaki asıl sorun

8 Fındıktaki asıl sorun!..

TEMADdan 320 tepkisi

9 TEMAD'dan 320 tepkisi

Yerleri süpüren köpek herkesi şaşırtıyor

10 Yerleri süpüren köpek herkesi şaşırtıyor


SIRADAKİ HABER