HaberlerŞanlıurfa HaberleriEn iyi çiğköfte için yarıştılar

En iyi çiğköfte için yarıştılar - Şanlıurfa Haberleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen URFES İsot Festivalinde çiğköfte yarışmasıyla en iyi çiğköfte belirlendi.

En iyi çiğköfte için yarıştılar

URFES İsot Festivali kapsamında Büyükşehir Belediyesi Eyyübiye ilçesindeki Hamarat Eller Çarşısında çiğköfte yarışması düzenlendi. Şanlıurfalıların ilgi gösterdiği çiğköfte yarışmasında en iyi çiğköfte yoğuran vatandaş 'ilacım ol' rumuzuyla 96.2 puan alan Mehmet Keskin oldu.
Yoğun katılımın olduğu yarışmada açıklama yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 'Yıllardır, Şanlıurfa mutfağında yer alan ve her zaman baş tacı yapılan çiğköftenin yarışması düzenleniyor. Her Şanlıurfalı annelerimiz, ablalarımız, teyzelerimiz, abilerimiz her zaman en iyi çiğköfteyi yoğururlar. Şanlıurfalı gençler hep bu tat ile büyüdüler. Coğrafyamızın kendine has kültürel bir özeliğidir. Şanlıurfa bir gastronomi şehridir. Şanlıurfa'da baharat ayrı bir güzeldir ama isotun yeri başkadır. İsot çiğköftenin olmazsa olmazıdır. İsotsuz ne bir çiğköfte düşünebilir, ne de yapılabilir' dedi.
Açıklamaların ardından yoğrulan çiğköfteler programa katılan vatandaşlara ikram edildi.

En iyi çiğköfte için yarıştılar

SIRADAKİ HABER
}