HaberlerKırıkkale HaberleriTokat Vakfı geleneksel aşuresi

Tokat Vakfı geleneksel aşuresi - Kırıkkale Haberleri

Tokat Vakfı Kırıkkale Şubesi'nin her sene geleneksel olarak düzenlediği aşure etkinliğinde katılımcılar hep birlikte aşure kazanını karıştırdı.

Tokat Vakfı geleneksel aşuresi

Tokat Vakfı Kırıkkale Şubesi binasında aşure ayı sebebiyle düzenlenen etkinliğe katılım yoğun oldu. Aşure ikramları öncesi katılımcılar tarafından Kur'an tilaveti yapıldı ve etkinliğe katılan Kırıkkale İl Müftüsü Şahin Yıldırım tarafından dua okundu. Dua esnasında Müftü Yıldırım, aşurenin birlik, beraberliği simgelediğini söyledi ve bunun bozulmaması dileğinde bulundu. Etkinlik sırasında açıklamalarda bulunan MKE Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü ve Tokat Vakfı Kırıkkale Şubesi Başkanı Mehmet Ocakcıoğlu, bu etkinliği 15 senedir sürdürdüklerini ve devam ettirme gayretinde olacaklarını dile getirdi. Ocakcıoğlu, aşurenin insanları birleştiren güzel bir gelenek olduğunu ifade etti.
Düzenlenen etkinliğe ayrıca Kırıkkale Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Erdoğan Bayrakdar, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Ayhan Vural ve AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen katıldı.

Tokat Vakfı geleneksel aşuresi

SIRADAKİ HABER
}