O buzağı annesine kavuştu

Üç çeneli ve üç dilli doğan buzağının, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ndeki ameliyatı ve tedavisinin ardından sağlığına kavuşması, sahibine büyük sevinç yaşattı

O buzağı annesine kavuştu

Ordu'nun Akkuş İlçesi Çökek Köyü'nde çiftçilikle uğraşan Şahin Sevinç'in ineğinin yaklaşık bir ay önce doğurduğu üç çenesi ve üç dili olan buzağı, OMÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Sahibi Sevinç'in köye geri getirdiği buzağı, annesine kavuştu. Çiftçi Sevinç, yeni ameliyat olması nedeniyle buzağıya biberonla beslemeye devam ediyor.

Dünya literatüründe bir ilk! Üç çeneli, üç dilli buzağı

"HAYATİ" ADI VERİLDİ
Ameliyatı yapan OMÜ Veteriner Fakültesi Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özak, üç çenesi ve üç dili bulunan buzağının tamamen iyileştiğini ve sahibine teslim edildiğini söyledi. Buzağıya hayata tutunduğu için ''Hayati'' adını verdiklerini belirten Özak, tedavi gördüğü bir ay süresince buzağının hastanenin maskotu haline geldiğini ifade etti.

ŞİMDİ ÇOK MUTLUYUM


Haber Gazetesi'nde yer alan habere göre, Hayvan Hastanesi'nin bahçesinde, öğrenciler ve hastane personelinden buzağısını teslim alan Şahin Sevinç, büyük şaşkınlık yaşadı. Tamamen iyileşmesine şaşıran ve buzağıyı öpen Sevinç, ameliyatın başarılı geçmesinden mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Sevinç, ''Ordu'nun Akkuş ilçesinden buraya tedavi için getirirken hiç umudum yoktu ama yine de getirdim. Şimdi çok mutluyum. Hastanede buzağıya Hayati adını vermişler. Köyüme büyük bir mutluluk ve sevinçle dönüyorum'' diye konuştu.

ÇOCUĞUM GİBİ ONA ACIDIM
Buzağının annesine kavuşmasının sevincini yaşadığını anlatan Sevinç, şöyle konuştu:
"İlk doğduğunda besleyemiyorduk. Süt verdiğimizde tıkanıp kalıyordu. Çocuğum gibi ona acıdım. Kendi çocuğum olsa hastaneye götürmeyecek miydim? Bunu düşündüm ve sağlığı için tedaviye götürdüm. Allah razı olsun, profesörlerimiz çenesini, dilini yaptılar ve bize teslim ettiler. Şimdi ise beslenmesi iyi. Sütü güzel emiyor, o zaman hiç ememiyordu."

Sevinç, çene ve dilinin zarar görmemesi için buzağıyı biberonla beslemeye devam ettiklerine işaret ederek bir süre sonra buzağının annesini emmeye başlayacağını kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

'Neden ben' diye sormak!

1 'Neden ben' diye sormak!..

Yılın komedisi kırdı geçirdi

2 Yılın komedisi kırdı geçirdi

Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

3 Alkollü sürücü polis aracına çarptı: 2'si polis 5 yaralı

Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

4 Emekli korucu tarlasında ölü bulundu

Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

5 Mahalle sakinleri silah sesleri ile uyandı

Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

6 Erzincan da 4 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın söndürüldü

Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

7 Pompalı tüfekle saldırı gerçekleştiren bir kişi tutuklandı

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

8 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

Bacalarda 'sessiz' ölüm tehlikesi

9 Bacalarda 'sessiz' ölüm tehlikesi

Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti

10 Başkent'te ekim mibzernin altında kalan bir kişi hayatını kaybetti


SIRADAKİ HABER