Haberlerİstanbul HaberleriNissan yeni Qashqai'yi tanıttı

Nissan yeni Qashqai'yi tanıttı - İstanbul Haberleri

Nissan'ın SUV modeli Qashqai yenilenen tasarımı düzenlenen toplantıyla medyaya tanıtıldı.

Nissan yeni Qashqai'yi tanıttı


Dünya'nın önemli araç üreticilerinden Nissan, 2007 yılından itibaren ürettiği Qashqai modelinin yeni versiyonunu yenilenen tasarımı ile düzenlenen toplantıyla medyaya tanıtıldı. Toplantıda, Yeni Nissan Qashqai modelinin yeni eklenen güvenlik özellikleri ve Nissan Intelligent Mobility teknolojisiyle öne çıkacağı bildirildi.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök toplantıda, 'Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa'da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişiklikler ile kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, Nissan'ın Intelligent Mobility vizyonunun güçlü bir yansıması olan akıllı güvenlik özelliklerini, tasarımı ve konforu birleştirerek yeni dönemde şehrin hâkimi iddiasını sürdürecek, lider duruşuyla artık çok daha güçlü' dedi.

Yapılan açıklamada, Nissan Intelligent Mobility teknolojisi ile yol ve seyahat güvenliği artarken, sürücü ve yolcuların heyecanı da artıyor. Öne çıkan yeniliklerden bazıları şöyle;
Park esnasında çarpmaları önleyen akıllı arka çapraz trafik uyarı sistemi. Sistem, kör noktalardan veya köşelerden yaklaşan araçlara karşı ya da araç hareket halindeyken park etmiş başka bir araca yaklaşırsa sürücüyü sesli ve görüntülü olarak uyarma özelliğini taşıyor.
Yayaya duyarlı çarpışma önleme sistemi, radar ve kamera kombinasyonu ile çarpışmaları önlemeye ve çarpışmaların şiddetini hafifletmeye yardımcı oluyor.
Öte yandan geliştirilen kör nokta uyarıları artık kamera görüntülerinden ziyade radar verilerine dayandırılarak daha geniş bir alanda, daha doğru algılama sağlıyor.
Bu yeniliklerin yanı sıra akıllı yol kontrolü, akıllı sürüş kontrolü, aktif motor freni, akıllı otomatik far asistanı, akıllı yorgunluk algılama sistemi, akıllı çevre görüş sistemi ve akıllı park sistemi de mevcut.
Ek olarak geri görüş kamerası, şerit takip uyarı sistemi, trafik işareti tanıma sistemi, kör nokta uyarı sistemi gibi özellikler de yeni Qashqai'nin sunduğu güncel teknolojiler arasında.

Nissan yeni Qashqai’yi tanıttı

SIRADAKİ HABER
}