HaberlerAnkara haberBaşkan Gökçek, Ankapark'ta 5 bin Ankaralıyı ağırladı

Başkan Gökçek, Ankapark'ta 5 bin Ankaralıyı ağırladı - Ankara haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hafta sonunda taksici esnafı ve oto sanatkarları ile ailelerinden oluşan yaklaşık 5 bin kişiye Ankapark'ı gezdirdi. Konuklarıyla birlikte oyuncaklara binen Başkan Gökçek, Periscope'den canlı yayınla da çalışmaları anlattı.

Başkan Gökçek, Ankapark'ta 5 bin Ankaralıyı ağırladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hafta sonunda taksici esnafı ve oto sanatkarları ile ailelerinden oluşan yaklaşık 5 bin kişiyi, Ankapark'ta ağırladı. Konuklarıyla birlikte oyuncaklara binen, çocukların mutluluklarına ortak olan Başkan Gökçek, Periscope'den yaptığı canlı yayınla da çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Başkan Gökçek'in 7 ayrı başlık altında yayınladığı görüntüler, yaklaşık 110 bin kişi tarafından izlenirken, yorum ve beğeni yağmuruna tutuldu. Ankapark gezisi boyunca Başkan Gökçek, vatandaşların fotoğraf çektirme taleplerini de geri çevirmedi ve özellikle çocuklarla yakından ilgilendi.

Yaklaşık 5 saat süren Ankapark turu
Başkan Gökçek'in, geçtiğimiz hafta yaklaşık 300 kişilik taksici esnafıyla bir araya geldiğinde davet ettiği katılımcılar, aileleriyle birlikte Ankapark'a geldiler. Konuk vatandaşlar; ilk olarak Koordinasyon Merkezi önünde özel otobüslerle alana taşındılar. Burada da bölge bölge dağılan ve diledikleri oyuncağa binme ayrıcalığı yaşayan Başkentliler, kalabalık nedeniyle zaman zaman oyuncaklar önünde kuyruklar oluşturdular. Başkan Gökçek'in de misafirleriyle birlikte ESC Coaster, Uçan Topaç ve pek çok oyuncağa binmesini cep telefonlarıyla ölümsüzleştirmek isteyen Ankaralılar, yaklaşık 5 saat süren Ankapark turunda hem Başkan Gökçek'e teşekkür ettiler, hem de güzel bir ortamda eğlencenin doruğuna ulaştılar.

Başkan Gökçek'in çocuk sevgisi
Başkan Gökçek, gezi boyunca yaptığı canlı yayınlarda Ankapark'taki çalışmalara ilişkin bilgiler de verdi. Dinozor Ormanı, Dinozor Müzesi ve restoranları içerisinde barındıran devasa Dinozor Çadırı'nda da tur atan Başkan Gökçek, buradaki çalışmaları da an be an takipçilerine aktardı. Dijital oyun çadırında özellikle çocukların neşesine ortak olan, kimi zaman onlarla oynayan, kimi zaman sohbet eden, kimi zaman da onları hayranlıkla izleyen Başkan Gökçek'e, büyükler kadar çocuklar da yoğun ilgi gösterdi. 'Melih amca' sesleri arasında, özellikle de çocukların fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmeyen Başkan Gökçek, konuklarına özellikle de çocuklara Ankapark'ta şölen havasında bir gün yaşattı.

Vatandaşlara Ankapark daveti
Ziyarete gelen herkesin eğlencenin sınırlarını zorlarcasına mutlulukla ayrıldığı Ankapark ayrıcalığını tüm vatandaşların yaşamasını istediğini belirten Başkan Gökçek, Ankaralıları Ankapark'a davet etti. Başkan Gökçek, Ankapark ziyaretinin nasıl olacağıyla ilgili ayrıntıları ileri ki günlerde açıklayacağını belirterek, 'Ziyaret için başvuruda bulunacak vatandaşlarımıza belirli bir kapasitede kartlar dağıtacağız. Bu kartı alan vatandaşlar da Ankapark'ı ziyaret ederek, doyasıya eğlenebilecekler' dedi.

Canlı yayını 100 binin üzerinde takipçi izledi
Başkan Gökçek'in Ankapark gezisine yaklaşık 5 bin kişinin katılmasına karşın, 100 binin üzerinde takipçi de canlı yayınla bu eğlenceye ortak oldu. Dev temapark alanında vatandaşlarla birlikte yaptığı geziyi canlı yayınla Periscope'den takipçilerine aktaran Başkan Gökçek'in, 7 ayrı başlıktaki paylaşımları, 110 bine yakın izleyici tarafından görüntülendi. Beğeni ve yorum yağmuruna tutulan görüntüler sayesinde Ankapark'a gelemeyenler de bir nebze de olsa gezideki eğlenceye ortak oldular.
Taksici esnafı ve oto sanatkarlarının aileleriyle birlikte doyasıya yaşadığı eğlenceye ortak olan Başkan Gökçek'e, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, Belediye Meclisi Başkanvekili Ali İhsan Ölmez, Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Araştırma Tanıtım ve Belediye İçi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanı Recep Tezcan ile belediye bürokratları eşlik etti.

Başkan Gökçek, Ankapark’ta 5 bin Ankaralıyı ağırladıSIRADAKİ HABER
}