HaberlerAnkara haberTİKA'dan Latin Günü etkinliğine destek

TİKA'dan Latin Günü etkinliğine destek - Ankara haber

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın da destek verdiği ülkemizdeki Kosta Rika, Küba, Guatemalaile Meksika büyükelçiliklerinin eşgüdümünde düzenlenen Latin Günü (FiestaLatina) etkinliğinde Türkiye ve Orta Amerika ülkeleri arasındaki ticaret, turizm, yatırım ve kültürel işbirliği potansiyelleri istişare edildi.

TİKA'dan Latin Günü etkinliğine destek

İstanbul'da düzenlenen söz konusu etkinliğin iş forumu kapsamında; Türkiye ve Orta Amerika ülkelerinden iş, sanat ve kültür insanları karşılıklı yatırım, ihracat, turistik, ticari ve kültürel işbirliği imkânları üzerine görüş alışverişinde bulundu. Etkinliğin devamında katılımcılara Orta Amerika ülkelerinin ihraç ettiği ürünlerden ve bölge ülkelerinin mutfaklarından örnekler sunuldu.
Etkinliğin ikinci kısmında ise Orta Amerika ülkelerinden (Kosta Rika, El Salvador, Guatemala, Honduras, Nikaragua ve Panama) gelen müzisyenlerin meydana getirdiği Papaya Orkestrası bir konser verdi. Konserde Orta Amerika coğrafyasının Afrikalı, yerli ve Avrupalılardan oluşan çeşitliliğinin sergilendiği etnik ve otokton müzik örnekleri icra edildi.
TİKA'nın da destek verdiği etkinlik sayesinde nispeten az bilinen Orta Amerika coğrafyasının ülkemiz iş ve sanat dünyası tarafından daha yakından tanınmasına, Türkiye ve Orta Amerika coğrafyası arasında iş, sanat ve kültür köprülerinin kurulmasına katkı sağlandı.

TİKA’dan Latin Günü etkinliğine destekSIRADAKİ HABER
}