HaberlerGaziantep Haberleri(Özel haber) Aç ve hasta tilki yavrusu Milli Parklar Şefliğine teslim edildi

(Özel haber) Aç ve hasta tilki yavrusu Milli Parklar Şefliğine teslim edildi - Gaziantep Haberleri

Gaziantep'te aç kalan bir tilki yavrusu ilçedeki bir doktorun bahçesine girdi. Doktorun bir arkadaşı ile birlikte iple yakaladığı tilki Milli Parklar Şefliğine teslim edilirken, tilkinin açlıktan bitkin düştüğü ve uyuz olduğu belirlendi.

(Özel haber) Aç ve hasta tilki yavrusu Milli Parklar Şefliğine teslim edildi

İslahiye ilçesi Altınüzüm Mahallesi'nde Aile Hekimi Ahmet Veliıolu'nun bahçesinde bulunan civcivlere bir tilki yavrusu saldırdı. 3 civcivi telef eden tilki, ormanlık alana kaçmaya başladı. Dr. Veliloğlu bir arkadaşını da çağırarak, peşine düştüğü tilkiyi kayalık alanda yakaladı. Bitkin düştüğü gözlenen tilkiyi yakalayarak bir çuvala koyan Dr. Veliolu ve arkadaşı, durumu Orman Su İşleri Milli Parklar Şube Şefliğine bildirdi. Ekipler gelene kadar hayvanı koruma altına alan Velioğlu, haber alan arkadaşlarının öldürmek istemesine rağmen tilkinin zarar görmesini engelledi. Kafese konulan tilki, önce Milli Parklar Şube Şefliğine, ardından veterinere götürüldü. Hayvanın açlıktan bitkin düştüğü ve uyuz olduğu belirlendi.
Velioğlu, 'Evimin bahçesine tilki girdi, bir kaç civciv telef olmuş. sonra kovalamaya başladık. Göl kenarındaki kayalık alanda sıkıştırdık. Hayvanı tekrar doğal ortamına salmak için yakalamak istedik. Hayvan bitkindi, her tarafı yara bere içerisindeydi' dedi.
Hayvanı yakaladıktan sonra bazı arkadaşlarının öldürmek istediğini anlatan Velioğlu, 'Ben ve çocuklarım hayvanseveriz ama olayı haber alan arkadaşlarım tehlikeli olduğunu söyleyerek, tilkiyi öldürmemizi istedi. Ama tilkiyi muhafaza ettim. Çuvalda sakladım. Çuvalda da delikler açtım, hava alabilmesi için. Milli Parklar Şefliğine haber verdik, geldiler onlara hayvanı teslim ettik' dedi.
Tilkiyi teslim alan Gaziantep Orman Su İşleri Şube Müdürlüğü İslahiye Şefi Sabri Saltan ise bitkin ve hasta görünen tilkiyi tedavi ettireceklerini, ardından ise doğal ortamına salınacağını ifade etti.

(Özel haber) Aç ve hasta tilki yavrusu Milli Parklar Şefliğine teslim edildi

SIRADAKİ HABER
}