Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Şehit ailesi yeni evine kavuşuyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 3 Ocak'ta PKK'lılara karşı yürütülen operasyonda şehit düşen ve geçen günlerde eşi doğum yapan 26 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in Ordu'nun Akkuş ilçesi Salman Mahallesi'nde yeni baba evinin inşaatı sürüyor.

Şehit ailesi yeni evine kavuşuyor

Şehitlik haberinin gelmesinin ardından şehidin baba evinin derme çatma görüntüsünün basın yayın organlarına yansımasıyla birlikte Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın devreye girerek yeni bir ev yapılması talimatını vermesinin ardından, mevsim şartları sebebiyle bir ay önce başlayan inşaat sürüyor.

Zemin katı ile birlikte üç katlı olacak inşa edilecek evin ikinci katının karkas inşaatı tamamlandı. Ordu’nun yüksek kesimi olması sebebiyle zaman zaman hava şartları sebebiyle duran ev inşaatı, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmasıyla aksamadan sürüyor.

 YÜZDE 60’I BİTTİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, evin inşaatının sürdüğünü belirtti. Evin yapıldığı bölgenin rakımı yüksek bir bölge olduğunu ve hava şartlarının zaman zaman sertleştiğini dile getiren Yılmaz, “20 gün önce evin yapıldığı alanda kar vardı. Dolayısıyla rakımı çok yüksek bir yörede bulunuyor. Şu anda yüzde 60 seviyesinde evi bitirdik. Ev inşaatı şehit ailesine ve kamuoyuna söz verdiğimiz gibi inşaat hızla sürüyor. Ama rakım yüksekliği ve hava şartları izin verdiği ölçüde inşaat yapılabiliyor. Kaba inşaatı bitmek üzere. İki katı bitti” dedi.

Şehit ailelerine her zaman sahip çıktıklarını ve çıkmaya devam edeceklerini belirten Başkan Yılmaz, “Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Söz verdiğimiz şehit ailesine ev aldık, söz verdiğimiz şehit ailesinin baba evini yaptırıyoruz. Bazı yatırımlarımıza şehitlerimizin ismini veriyoruz. Bunlar siyasetin malzemesi olacak konular değil. Şehitler bizim ortak değerlerimiz. Çünkü biz şehitlerimiz sayesinde burada asayiş ve huzur içerisinde yaşıyoruz” diye konuştu.

Şehit Nuh Özdemir’in 63 yaşındaki babası Mehmet Özdemir, inşaatın devam ettiğini belirterek, “Şu ana kadar bir sıkıntı olmadı. Ev istediğimiz gibi oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Şehit Nuh Özdemir’in baba evinin inşaatını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da yakından takip ediyorEN ÇOK OKUNANLAR

TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

1 TUTU VE EKİBİ DEVAM EDİYOR

Samsun Haber Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

2 Samsun Haber: Şehidin eşi ve çocukları aynı uçakla geldi

Özköylü Samsuna çağrıldı

3 Özköylü Samsun'a çağrıldı

Yürek burkan yaşam mücadelesi

4 Yürek burkan yaşam mücadelesi

Yolcu otobüsleri çarpıştı 40 yaralı

5 Yolcu otobüsleri çarpıştı: 40 yaralı

Kritik toplantı İPTAL

6 Kritik toplantı İPTAL

Otomobil ile kamyonet çarpıştı 2 yaralı

7 Otomobil ile kamyonet çarpıştı: 2 yaralı

Nasıl bir nefis bu

8 Nasıl bir nefis bu?..

Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı 1 ölü, 2 yaralı

9 Kavşakta otomobille çarpışan cip takla attı: 1 ölü, 2 yaralı

Katliam gibi kaza 8 ölü, 32 yaralı

10 Katliam gibi kaza: 8 ölü, 32 yaralı


SIRADAKİ HABER