Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Karadeniz'de ilk kez Samsun'da buluştular

Türkiye Radyoloji Derneği (TRD) Samsun Şubesi'nin düzenlediği Karadeniz'in ilk 'Pediatrik Radyoloji Sempozyumu' Samsun'da başladı.

Karadeniz'de ilk kez Samsun'da buluştular

Atakum Grand Amisos Otel'de düzenlenen sempozyuma TRD Başkanı Prof. Dr. Tamer Kaya, TRD Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Çetin Çelenk, Sempozyum Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Pediatri Radyoloji Bili Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhan Bilgici, radyolojinin duayenlerinden Prof. Dr. Ercan Tuncel, radyoloji alanında birçok kitap yazan Prof. Dr. Barış Diren, OMÜ'den Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk ve Türkiye'de bu pediatri ve radyoloji alanının önde gelen uzmanları katıldı.

BİLGİCİ: "KONUŞMACILAR BİZİMLE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAK"

Programda bir konuşma yapan OMÜ Pediatri Radyoloji Bili Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhan Bilgici Pediatrik radyoloji, radyolojinin pediatrik klinik branşlarla en çok iç içe giren ve en çok işbirliğine ihtiyaç duyulan branşıdır. Dolayısıyla bizde bunu göz önünde bulundurarak program konularını hem radyolojiden hem de pediatristlerin faydalanacağı, günlük pratiğimizde sık karşılaştığımız sorunları dikkate alarak hazırlamaya çalıştık. Bugün konuşmacılarımız bizlere konuyla ilgili eğitici olgularını ve tecrübelerini paylaşacaklardır" dedi.

ÇELENK: "2016 YILI İÇİN BEŞ TOPLANTI PLANLADIK"

Geçen sene üç sempozyum düzenlediklerini söyleyen TRD Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Çetin Çelenk, "Bunlardan aldığım güzel geri dönüşlerle bu yıl da bu faaliyetlere daha istekli bir şekilde devam etme kararlılığındayız. 2016 yılı için beş toplantı planladık. Birincisini Ocak ayı içerisinde yaptık bu ikincisi. Faydalı bir toplantı olmasını diliyorum" diye konuştu.

KAYA: “BURADA ÜÇ NESİL BİR ARAYA GELDİK”

TRD'nin çok deneyimli hocalar tarafından kurgulandığını belirten TRD Başkanı Prof. Dr. Tamer Kaya, "Hak ettiği yere hızlı bir şekilde geldiğini görüyorum. Daha da iyi noktalara ulaşacak. Burada üç nesil bir araya geldik umarım hepimiz için faydalı bir toplantı olacaktır" şeklinde konuştu.

TUNCEL: "RADYOLOGLARIN EN İYİ DİYALOG KURDUĞU SINIF PEDİATRİSTLERDİR"

Prof. Dr. Ercan Tuncel, "Bizim zamanımızda radyologların radyologluğu tamamen kendi değer yargılarına bağlıydı. Bizim zamanımızda rapora ihtiyaç duymazlardı. Ama bunun tek bir istisnası vardı pediatristler. Radyologların en iyi diyalog kurduğu sınıf pediatristlerdir. Benim gözlemim bu. Pediatristler hastalarını en fazla seven, egolarını değil de hastalarını en fazla öne çıkaran gruptur. Dolayısıyla eğer materyal değerliyse o zaman radyoloğun yorumları da değerlidir" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Galip Öztürke Samsunda coşkulu karşılama

1 Galip Öztürk'e Samsun'da coşkulu karşılama

Samsunda zincirleme kaza

2 Samsun'da zincirleme kaza!

Samsunspor Başkanı Tutu İstanbulda

3 Samsunspor Başkanı Tutu İstanbul'da

Samsunspor maçı internetten televizyona

4 Samsunspor maçı internetten televizyona

Baba ve kızı fuhuş için çağrı merkezi kurmuş

5 Baba ve kızı 'fuhuş' için çağrı merkezi kurmuş!

FETÖ soruşturmasında açığa alınan 10 kişi göreve iade edildi

6 FETÖ soruşturmasında açığa alınan 10 kişi göreve iade edildi

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Her puan değerli

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: Her puan değerli

Güvence sorunu

8 Güvence sorunu...

Samsunspordan üyelere önemli çağrı

9 Samsunspor'dan üyelere önemli çağrı

FETÖnün ablaları adliyede

10 FETÖ'nün ablaları adliyede