Karadeniz'de ilk kez Samsun'da buluştular

Türkiye Radyoloji Derneği (TRD) Samsun Şubesi'nin düzenlediği Karadeniz'in ilk 'Pediatrik Radyoloji Sempozyumu' Samsun'da başladı.

Karadeniz'de ilk kez Samsun'da buluştular

Atakum Grand Amisos Otel'de düzenlenen sempozyuma TRD Başkanı Prof. Dr. Tamer Kaya, TRD Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Çetin Çelenk, Sempozyum Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Pediatri Radyoloji Bili Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhan Bilgici, radyolojinin duayenlerinden Prof. Dr. Ercan Tuncel, radyoloji alanında birçok kitap yazan Prof. Dr. Barış Diren, OMÜ'den Prof. Dr. Mustafa Bekir Selçuk ve Türkiye'de bu pediatri ve radyoloji alanının önde gelen uzmanları katıldı.

BİLGİCİ: "KONUŞMACILAR BİZİMLE TECRÜBELERİNİ PAYLAŞACAK"

Programda bir konuşma yapan OMÜ Pediatri Radyoloji Bili Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhan Bilgici Pediatrik radyoloji, radyolojinin pediatrik klinik branşlarla en çok iç içe giren ve en çok işbirliğine ihtiyaç duyulan branşıdır. Dolayısıyla bizde bunu göz önünde bulundurarak program konularını hem radyolojiden hem de pediatristlerin faydalanacağı, günlük pratiğimizde sık karşılaştığımız sorunları dikkate alarak hazırlamaya çalıştık. Bugün konuşmacılarımız bizlere konuyla ilgili eğitici olgularını ve tecrübelerini paylaşacaklardır" dedi.

ÇELENK: "2016 YILI İÇİN BEŞ TOPLANTI PLANLADIK"

Geçen sene üç sempozyum düzenlediklerini söyleyen TRD Samsun Şube Başkanı Prof. Dr. Çetin Çelenk, "Bunlardan aldığım güzel geri dönüşlerle bu yıl da bu faaliyetlere daha istekli bir şekilde devam etme kararlılığındayız. 2016 yılı için beş toplantı planladık. Birincisini Ocak ayı içerisinde yaptık bu ikincisi. Faydalı bir toplantı olmasını diliyorum" diye konuştu.

KAYA: “BURADA ÜÇ NESİL BİR ARAYA GELDİK”

TRD'nin çok deneyimli hocalar tarafından kurgulandığını belirten TRD Başkanı Prof. Dr. Tamer Kaya, "Hak ettiği yere hızlı bir şekilde geldiğini görüyorum. Daha da iyi noktalara ulaşacak. Burada üç nesil bir araya geldik umarım hepimiz için faydalı bir toplantı olacaktır" şeklinde konuştu.

TUNCEL: "RADYOLOGLARIN EN İYİ DİYALOG KURDUĞU SINIF PEDİATRİSTLERDİR"

Prof. Dr. Ercan Tuncel, "Bizim zamanımızda radyologların radyologluğu tamamen kendi değer yargılarına bağlıydı. Bizim zamanımızda rapora ihtiyaç duymazlardı. Ama bunun tek bir istisnası vardı pediatristler. Radyologların en iyi diyalog kurduğu sınıf pediatristlerdir. Benim gözlemim bu. Pediatristler hastalarını en fazla seven, egolarını değil de hastalarını en fazla öne çıkaran gruptur. Dolayısıyla eğer materyal değerliyse o zaman radyoloğun yorumları da değerlidir" ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da intihar girişimi!

1 Samsun'da intihar girişimi!

Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

2 Zeytin Dalı Harekatı şehidinin baba ocağına ateş düştü

Ladik Gölü kurtulacak

3 Ladik Gölü kurtulacak

Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

4 Kıskançlık yüzünden karısını bıçaklayarak öldüren koca tutuklandı

Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

5 Toprak kayması yüzünden 10 ev tahliye edildi

Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

6 Tekirdağ'da katliam gibi kaza 1 ölü, 3 yaralı

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

7 CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: 'Hizmet yok, vergi çok'

İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

8 İstanbul'da uyuşturucu operasyonu

Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

9 Kuşadası Körfezi'nde 49 kaçak göçmen yakalandı

Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi

10 Kendisine zarar veren genç için Özel Harekat devreye girdi


SIRADAKİ HABER