HaberlerGaziantep haberSani Konukoğlu Hastanesi kadrosunu güçlendiriyor

Sani Konukoğlu Hastanesi kadrosunu güçlendiriyor - Gaziantep haber

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanları Doç. Dr. Gökhan Gökaslan ve Doç. Dr. Erkan Kaya, Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde hasta kabul etmeye başladı.

Sani Konukoğlu Hastanesi kadrosunu güçlendiriyor

Özel Sani Konukoğlu Hastanesi güçlü ve başarılı hekim kadrosuna yeni isimler ekliyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği'nde, Doç. Dr. Gökhan Gökaslan ve Doç. Dr. Erkan Kaya da görev aldı. Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği'nde Doç. Dr. Gökaslan ve Doç. Dr. Kaya'nın yanı sıra, Yrd. Doç. Dr. Feragat Uygur ve Yrd. Doç. Dr. M. Murat Yardımcı da görev yapıyor.
Doç. Dr. Gökhan Gökaslan kimdir?
1974 yılında Isparta' da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini Isparta Anadolu Lisesi'nde tamamladı. 1991 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitime başladı. 1997 yılında tıp doktoru olarak mezun olduktan sonra, 1998-2004 yılları arasında Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'nde Uzmanlık Eğitimi'ni tamamlayarak, 2008 yılına kadar aynı merkezde eğitim görevlisi ve operatör doktor olarak görev yaptı. Bu süreçte Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalında Kalp ve Dolaşım Fizyolojisi üzerine Doktora Eğitimi aldı. 2004 yılında Ankara'da ilk, Türkiye genelinde ise ikinci kez ekibi ile birlikte varisli hastalarda lazer ile endovenöz ablasyon cerrahisi işlemini gerçekleştirdi. 2005 yılında ilk 50 vakanın sonuçlarını Ulusal Damar Cerrahisi Kongresi'nde sunarak, ülkemizde de lazer ile kesi yapılmadan varis hastalıklarının tedavisinin yapılabileceğini gösterdi ve bu tedavi yönteminin ülkemizde yaygınlaşmasında Opr. Dr. Tolga Soyal ile birlikte öncü oldu. 2008 - 2011 yılları arasında özel sağlık kuruluşlarında görev yaptı. 2011 yılında Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmaya başladı. 2014 yılında Doçent Doktor Unvanı aldı. 2012-2017 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Erişkin ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Anabilim ve Bilim Dallarının Başkanlığını yaptı. Eylül 2017 itibariyle SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladı. Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'ndeki çalışma sürecinde çok sayıda 'erişkin ve pediatrik kalp cerrahisi vakası' gerçekleştirdi. Ayrıca Prof. Dr. Haşim Üstünsoy başkanlığında 6 kalp nakli, yaklaşık 40 yapay kalp yerleştirilmesi operasyonunda yer aldı ve ekibi dünyada en iyi yapay kalp implantasyonu başlangıcı yapan merkez (FAST START AWARD) ödülünü aldı. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrede sunulmuş bilimsel bildiriler ve SCİ expanded yerli ve yabancı dergilerde basılmış makalelerinin yanı sıra bir adet erişkin, bir adet çocuk kalp cerrahisi kitap yazarlığı ve editörlüğü mevcuttur.
Doç. Dr. Erkan Kaya kimdir?
1976 yılında İzmir'de doğdu. Ortaokul eğitimini İzmir'de, lise eğitimini Bursa Işıklar Askeri Lisesi'nde tamamladı. 1994 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne başladı. 2000 yılında Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra 2004-2009 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'nde Uzmanlık Eğitimi'ni tamamlayarak, 2009 yılına kadar aynı merkezde Eğitim Görevlisi ve Operatör Doktor olarak çalışmaya devam etti. 2015 yılında Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmaya başladı. 2017 yılında Doçent Doktor Unvanı aldı. 2015-2017 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Erişkin ve Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Anabilim ve Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği, akademi kurul üyeliği ve eğitim-öğretim sorumlusu görevlerini yaptı. Eylül 2017 itibariyle SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak göreve başladı. Gaziantep Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Kliniği'ndeki çalışma sürecinde erişkin, pediatrik kalp cerrahisi ve periferik vasküler girişim vakası gerçekleştirdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş bilimsel bildiriler ve SCİ expanded yerli ve yabancı dergilerde basılmış makalelerinin yanı sıra 1 adet erişkin, 1 adet çocuk kalp cerrahisi kitap yazarlığı mevcuttur. Evli ve 2 çocuk babası olup İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Sani Konukoğlu Hastanesi kadrosunu güçlendiriyorSIRADAKİ HABER