HaberlerEskişehir HaberleriCHP'li kadınlara meme kanserine karşı brifing

CHP'li kadınlara meme kanserine karşı brifing - Eskişehir Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Kadın Kolları Başkanlığı üyelerine, 'Meme Kanseri Farkındalık Ayı' dolayısıyla Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) yetkilileri tarafından brifing verildi.

CHP'li kadınlara meme kanserine karşı brifing

Parti binasındaki brifinge çok sayıda kadın üye katıldı. Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya tarafından organize edilen etkinlikte kadınlar kansere karşı bilinçlendirildi. Kanserler hakkında bilgilendirilen kadın üyeler ardından KETEM Odunpazarı Şubesi'ne davet edildi. Burada taramadan geçen kadın üyeler Başkan Kahya ve KETEM yetkililerine teşekkür etti.
Kadınların kanser konusunda bilinçlenmelerine yönelik etkinlik düzenlediklerini belirten Başkan Kahya, 'Kadınların bilinçlenmesi bizler için çok önemli. Kadınlar bilinçlenirse, kanser konusunda eşlerine ve çocuklarına da uyarılarda bulunurlar. Yaptığımız etkinlikte KETEM yetkilileri bizim çağrımızı geri çevirmedi. Kadınlarımıza bilgiler verdikten sonra tarama için merkezlerine davet ettiler. Bizlerde giderek taramalarımızı yaptırdık. Bu tür etkinlerimiz devam edecek' dedi.

CHP’li kadınlara meme kanserine karşı brifing

SIRADAKİ HABER
}