HaberlerSinop HaberleriSakarya Caddesi'nde dış cephe çalışmaları

Sakarya Caddesi'nde dış cephe çalışmaları - Sinop Haberleri

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, Sakarya Caddesi üzerinde başlanan yenileme çalışmalarının caddedeki binaların cephe giydirme işlemlerinin tamamlanmasıyla sona ereceğini söyledi.

Sakarya Caddesi'nde dış cephe çalışmaları

Ergül, yaptığı açıklamada yaklaşık 1,3 milyon lira maliyete yapılacak cephe giydirme çalışmalarına bugün başladığını belirtti. 2018 yılı yaz dönemine kadar çalışmaların sona ereceğini ifade eden Ergül, şunları söyledi:
'Zaman zaman şunu söylüyorum. Biz Sakarya Caddesi'nin yarısını yaptık. Yaz döneminin geçmesini bekledim ve yaz döneminde ihalesini yaptım. Şu an da yer teslimini yaptım, Meydankapı Mahallesi'nde kale yazısı istikameti arası cephe kaplama çalışmalarını göreceksiniz. Cephe kaplamadan kastım, Sinop'un yaz konseptine uygun bembeyaz boyalardan oluşan bir caddesi olması. Binaların balkonlarındaki tenteler bordo olacak. Caddedeki evlerin ve dükkanların cephe giydirmeleri proje doğrultusunda olacak. Bu proje bedelinin toplamı 3 milyon lira tutuyor. Müteahhit düzen planı için çalışmalara başladı. Bu demek oluyor ki, Sakarya Caddemizin cephe kaplaması da 2018 yaz dönemine kadar tamamlanmış olacak.'

Sakarya Caddesi’nde dış cephe çalışmaları

SIRADAKİ HABER
}