HaberlerAydın HaberleriBaşkan Metin Ertürk mahalle muhtarlarıyla buluştu

Başkan Metin Ertürk mahalle muhtarlarıyla buluştu - Aydın Haberleri

AYDIN (İHA) – AK Parti'li Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün, Belediye Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdiği mahalle muhtarları buluşması Pamukören'de yapıldı.

Başkan Metin Ertürk mahalle muhtarlarıyla buluştu

Başkan Ertürk, ilçe merkezi ve mahallerde yapılan yatırımları anlatmak, özellikle de istekleri muhtarlardan bizzat dinlemek için böle bir program hazırladıklarını belirtti. Sahada devam eden çalışmalar hakkında da Fen İşleri Müdürlüğü Personeli, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü, Zabıta Amiri, işçi çavuşları kahvaltıda hazır bulundu.
Başkan Ertürk, '30 Mart 2014 tarihinde Kuyucak'ta emaneti teslim aldık. O gün de söylediğim gibi, zaman çabuk geçer ve geçecektir de göreceksiniz. Ama önemli olan o 5 yıla neler sığdırabildiğinizdir. 2014-2015-2016 yıllarını boş geçirmedik ve 2017'yi de boş geçirmiyoruz. Sizler de görüyorsunuz 36 mahallemizde hiçbir aksama olmadan hizmetlerimiz devam ediyor ve edecektir de. Belediye çalışanlarına da ayrıca teşekkür etmek isterim ki gece gündüz demeden güzel bir Kuyucak için çalıştılar ve çalışmaya devam ediyorlar. Emaneti aldığımızda biliyordum ki Kuyucak'ta yapacak çok işimiz var çünkü hizmetsiz geçen bir 10 yılın telafisini etmeliyiz zaten Kuyucak'ın olması gereken yere getirebilmeliyiz ki üzerine başka şeyler de koyabilelim. Daha iyiye ulaşabilelim' diye konuştu.
'Söz verdiğimiz gibi Kuyucak layık olduğu şekilde hizmet alıyor ve alacak' diyen Başkan Ertürk, sözlerine şöyle devam etti: 'Hastanemizi yeni binasına kavuşturduk, Üniversitemizi ilçemize kazandırdık ve sürekli yeni bölümler açılmasını için girişimlerde bulunuyoruz. Evlidağ'ı da layık olduğu şekilde restore ederek kullanıma açtık. Yine başka bir projemiz olan Uğur Mumcu Parkını restore etmeye başladık. Biliyorsunuz ki, Uğur Mumcu Parkı'nın kendilerine ait olduğunu öne süren Büyükşehir Belediyesi ile mahkemelik olduk ve sonuç olarak kazandık. Kuyucak'a 2 yıl önce kazandırılması gereken sosyal alan, sadece Büyükşehir belediyesinin tavrından dolayı gecikti. Ama onun da yapımına başladık. Saymakla bitiremeyeceğimiz hizmetleri yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Örneğin; TOKİ konutlarının ilçemize gelmesi büyük bir fırsat ilçemizin gelişmesi açısından. Yine yapımı devam eden Sosyal Tesisler, Gençlik Merkezi gibi yatırımlarımızı gerçekleştiyoruz'
Başkan Ertürk'e teşekkür eden muhtarlar, 'Herkesin bir siyasi görüşü olabilir. Ancak biz Muhtarı olduğumuz mahallenin iyi bir hizmet almasını isteriz. Kuyucak Belediyesi bu hizmeti bize getiriyor, kendisine teşekkür ederim. Büyükşehirin mahalleme hizmet getirmesi ya gecikiyor ya da hiç gelmiyor. Beni mahallemin su sorunu ilgilendiriyor ancak çözüm üretilmiyor. Mahallemde en az 300 büyükbaş, 400 de küçükbaş hayvan var, en basitini düşüneceksek bu hayvanların su tüketiminde bile sıkıntı çekiyoruz. İlçe belediyesinin de yapacağı hizmetler engel olunmamalı, sonuçta bizler için vatandaşlar için yapılacak bir şey asla kötü olmaz. Ayrıca bu toplantıları sürekli yapmalıyız ki bazı sorunlar hakkında çözüm üretebilelim. Bu yüzden ben Başkanımız Sayın Metin Ertürk'e çok teşekkür ederim bizi davet edip dinlediği için' dediler.

Başkan Metin Ertürk mahalle muhtarlarıyla buluştu

SIRADAKİ HABER
}