HaberlerSorunlara etkin çözüm

Sorunlara etkin çözüm

Her salı düzenlenen halk toplantılarında vatandaşlarla buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, sorunlara hızlı ve etkin çözüm üretiyor.

Sorunlara etkin çözüm

Canik Belediyesinin yerel yönetimde katılımcılığı sağlamak ve ortak çözüm üretmek anlayışıyla hayata geçirdiği halk günü toplantılarında vatandaşlar her konuda taleplerini Başkan Osman Genç'e iletiyor. Başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda talepler ilgili müdürlüklere iletiliyor ve çözüm için hızlı adımlar atılıyor.

DEĞİŞEN SADECE MEKANLAR DEĞİL

21. yüzyılın başında belediyecilik tanımının da değiştiğini ifade eden Başkan Genç, "Değişen şartlar ve dünya düzeninde artık belediyecilik tanımı da değişti. Yol, kaldırım yapmak tabi ki belediyenin asli görevlerinden ancak 3. bin yılın başında ne kadar istihdam sağladığımız, şehre eğitim, kültür, sanat, spor, ekonomik gelişmişlikte ne kadar değer kattığınız önemli. Bu anlamda Canik’te 13 yıldır yakaladığımız başarı, vatandaşlarımızın bizlerden beklenti ve isteklerini de değiştirdi. Eskiden sadece park, yol isteyen vatandaşlarımız şimdi her mahalleye hanım konakları, spor salonları, kültür merkezleri istiyor. Canik’te değişen sadece mekanlar değil, insanımızın hayata bakışındaki değişim de hızla sürüyor" diye konuştu.

İŞİMİZİ KOLAYLAŞTIRIYOR

2004'ten bu yana halka rağmen değil, halkla beraber çalıştıkarına vurgu yapan Başkan Genç, "Halk toplantılarımızda, esnaf ziyaretlerimizde, açılış ve programlarımızda vatandaşlarımızla biraraya geldik, gelmeye de devam ediyoruz. Özellikle her salı günü gerçekleştirdiğimiz halk toplantılarında vatandaşlarımız ilçemizdeki eksiklikleri bizlere iletiyor. Bizler de millete tepeden bakılamayacağının bilinciyle bu mesajların gereğini her zaman yerine getirdik, getirmeye de devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

SORUNLARI BİRLİKTE ÇÖZDÜK

Vatandaş merkezli bir yönetim anlayışıyla hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Genç, "13 yıldır vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Bu süre zarfında ilçemizde birçok sorunu çözdük. Ötelenen, şehrin arka bahçesi olarak görünen bir ilçeyi şehrimizde, ülkemizde, hatta dünyada bilinen bir marka haline getirdik. Bu süreçte karşılaştığımız zorluklarda çözümü ve çareyi daima milletimizde aradık. Sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir anlayışla projelerimizi gerçekleştirdik. 3 dönemdir vatandaşlarımızın takdiri ve artan sorumluluklarımızla birlikte şehrimizi inşallah hep birlikte güzel yarınlara hazırlayacağız” dedi.

7/24 İLETİŞİM KURUYORUZ

Canik Belediyesi'nin Elektronik Belge Yönetim Sistemi ve 444 55 90 çağrı hattıyla vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Başkan Genç, "Vatandaşlarımız birçok noktadan bize ulaşabiliyor. Kendileriyle sürekli biraraya gelmemizin yanı sıra, gerek şahsi, gerekse de belediyemizin sosyal medya hesapları üzerinden, internet sitemizden ve 0505 160 55 90 numaralı whatsapp ihbar hattı üzerinden vatandaşlarımız bize ulaşıyor" ifadelerine yer verdi.

SIRADAKİ HABER
}