HaberlerHakemler sezonu açtı

Hakemler sezonu açtı

Samsun bölgesi futbol hakemleri, 2017-2018 sezonunu açtı. TFFHGD Samsun Şubesi Başkanı Samet Çiçek, hakemliğin hobiden ziyade bir tutku olduğunu belirterek, yeni sezon tüm hakemlere hakem şansı diledi

Hakemler sezonu açtı

ADALET DAĞITACAKSINIZ

Futbolun vazgeçilmez unsurlarından hakemler, Samsun'da 2017-2018 sezonunu Canik 19 Mayıs Stadyumu'nda geniş katılımlı törenle açtı. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Samsun Şubesi'nin gerçekleştirdiği organizasyon, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, hakemlerin futbolda adaletin simgesi olduğunu belirterek, "Giydiğiniz formanın hakkını adaleti eşit şekilde dağıtarak göstereceksiniz. Bu sezonun kazasız belasız hakem şansının yanınızda olduğu bir yıl olmasını diliyorum" dedi.

HAKEMLİK TUTKUDUR

Göreve geldiğimizden bugüne gerçekten geçen yıldan bu yıla artan performans sürüyor. Hatalarımız azalıyor. Bu yıl daha güzel maçlara imza atacağız. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üyesi ve 6. Bölge Sorumlusu Alican Lakot, göreve geldikleri günden bu zamana kadar Samsun bölgesi hakemlerinin artan bir performans sergilediğini belirterek, hakemlerin bu yıl daha güzel maçlara imza atacaklarına inandığını söyledi. TFFHGD Samsun Şubesi Başkanı Samet Çiçek, yeni sezonda üzerlerine düşeni en doğru şekilde yapmak için hazırlandıklarını belirterek, "Hakemlik yapma isteği maddi ve manevi getiriyle hesaplanmaz. Hakemlik bir ek işten ve hobiden ziyade tutkudur. Yeni sezonun tüm hakem camiasına hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. 

YOĞUN KATILIM

Açılış törenine Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Şener Aydın, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, MHK Üyesi ve 6. Bölge Sorumlusu Alican Lakot, MHK 6. Bölge Üyeleri Hasan Emirzeoğlu ve İlkay Aydın, Samsun İl Hakem Kurulu Başkanı Faruk Sertakan, Trabzon İl Hakem Kurulu Başkanı Ahmet Örgün, TFFHGD Samsun Şubesi Başkanı Samet Çiçek, kulüp temsilcileri, hakemler ve gözlemciler katıldı.

Tugay BAŞSAN

SIRADAKİ HABER
}