HaberlerBursa HaberleriBursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun:

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun: - Bursa Haberleri

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, hukukçulara yapılan saldırıyı kınayarak, çerez gibi satılan pompalı tüfek satışlarının yasaklanmasını istedi.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun:

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, yönetim kurulu üyeleri Bursa Adalet Sarayı girişinde basın açıklaması yaptı. 'Basın açıklamasına 'yeter artık' sözleriyle başlayan Altun, 'Avukat Mehmet Samim Geredeli'yi ofisinde 3 kurşunla öldüren katil zanlısının daha önce çete liderliği suçundan ötürü cezaevinde yattığını görüyoruz. Henüz olayın ayrıntılarını bilmemekle birlikte, zanlının kendi sosyal medya hesabının duvarına 'mapus soğuk, duvar yaş, belki biraz üşürüz. Hele başım zindandan çıksın da görüşürüz' yazması, Avukat Geredeli'yi, hapis cezası aldığı davanın tarafı gibi gördüğünü, ayrıca hukuk bürosuna silahlı iki kişiyle birlikte gelmesinin planlı bir cinayet olduğunu göstermektedir. Şanlıurfa'da da alacak davası ve haciz işlemleri nedeniyle avukatlık bürosunda yaşanan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetmiş 3 kişi de yaralanmıştır. 4 Ekim'de meydana gelen bu olayın soruşturmasının sonunda ne yazık ki saldırıya uğrayan meslektaşımız nefsi müdafaa sonucu ölüme sebep olduğu için tutuklanmıştır' dedi.
Savcı Küçüköner'e yapılan silahlı saldırı hakkında da konuşan Altun, 'Avukatlara yönelik silahlı saldırıların şokunu yaşarken, Antalya'nın Korkuteli İlçesi Cumhuriyet Savcısı Kadir Küçüköner'in makamında, görevi başında silahlı saldırıya uğrayarak ağır yaralandığı haberini aldık. Küçüköner, izin talebine olumsuz yanıt verdiği adliye personelinin polis eşi tarafından kurşun yağmuruna tutulmuştur. Saldırıyı kınarken, 26 yaşındaki genç savcımıza acil şifa diliyor, yargı camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz' diye konuştu.

Topluma 'silahlarınızı bırakın' çağrısı
Gürkan Altun, son olarak silahsızlanma çağrısı yaparak, şöyle dedi:
'Elma, armut, çekirdek gibi satılan, av tüfeği görünümündeki pompalı tüfeklerin, cinayet aletlerinin bir an önce satışının yasaklanmasını, pazardan kaldırılmasını diliyoruz. Aksi halde bu haberleri her gün alırız. Böyle basın açıklamalarını da her gün yaparız. Toplumun bir an önce kavga ortamından barış ortamına geçmesini diliyor ve herkese silahlarını terk etmeye davet ediyoruz.'

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun:

SIRADAKİ HABER
}