HaberlerAksaray HaberleriRektör Şahin: 'Bir kamyon toprakla dört fidan yetiştirebiliyoruz'

Rektör Şahin: 'Bir kamyon toprakla dört fidan yetiştirebiliyoruz' - Aksaray Haberleri

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüsün daha yeşil bir hale gelmesi için samimi şekilde gayret gösterdiklerini, çalışmalardan daha yüksek verim alabilmek için bitki yetiştirmeye müsait toprağa ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Rektör Şahin: 'Bir kamyon toprakla dört fidan yetiştirebiliyoruz'

Rektör Şahin, Aksaray Müteahhitler Birliği (AKMÜB) Başkanı Cüneyt Göktaş ve ekibini ziyaret etti. Kampüsün yeşillendirilmesi noktasındaki çalışmalardan ve AKMÜB'ün bu çalışmalara sunabileceği katkılardan söz eden Rektör Şahin, inşaat kazılarından çıkacak olan verimli toprağa talip olduklarını belirtti. Kampüs alanındaki toprağın yeşillendirme çalışmaları için uygun olmadığını, bu sorunu dışarıdan toprak çekerek çözmeye çalıştıklarını söyleyen Prof. Şahin, 'Hesaplamalara göre bir kamyon toprakla dört fidan yetiştirebiliyoruz. Hiç bir bahaneye sığınmadan ağaçlandırma çalışmalarını yapmaya devam ediyoruz. Kampüsün büyüklüğü göz önüne alınırsa çok fazla miktarda toprağa ihtiyacımız var. Bu konuda AKMÜB'ün destekleri olabileceği kanaatindeyiz. Ne kadar çok verimli toprak elde edersek, o kadar çok fidan dikebiliriz ve yeşil bir kampüs hayalini gerçekleştirebiliriz' şeklinde konuştu.
AKMÜB Başkanı Cüneyt Göktaş ise, Rektör Şahin'e ziyareti münasebetiyle teşekkür etti ve kampüste yaşanan toprak probleminin çözümüne ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

SIRADAKİ HABER
}