Bursa haber: Yörük Türkmenlerden Dündar'a ziyaret

Bursa haber: Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel ve yönetim kurulu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti.

Yörük Türkmenlerden Dündar'a ziyaret

Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette, Dinçer Akyel, derneklerinin faaliyetleri hakkında Başkan Dündar'a bilgi verdi. Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 'Milli birlik ve beraberlik konusunda Yörükler bu milletin özünde vardır. Sosyal ve kültürel faaliyetlerinizi de bu anlayışla gerçekleştirmeniz güzel bir şey. Bursa Osmanlı'yı kuran şehir. Fetihten itibaren de hep göç alıyor. Bursa, aynı zamanda göçmenleri de kucaklayan bir şehir. Şehrimiz, bu özelliğiyle 3 kıtaya giden imparatorluğa öncülük yapmıştır. Bizim de bu kucaklamayı devam ettirmemiz lazım. Birlik ve beraberlik içinde olarak hep birlikte şehrimize sahip çıkıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla, kazandırdığımız marka eserlerle güzel şehrimiz daha iyi bir noktaya gidiyor. Geleneklerimizin yaşaması lazım. Sizleri bu konudaki hassas çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum' dedi.
Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel de kendilerine verdiği desteklerden dolayı Başkan Dündar'a teşekkür etti.

Yörük Türkmenlerden Dündar’a ziyaretEN ÇOK OKUNANLAR

Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

1 Mezar sorup bekçiyi hastanelik ettiler

Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

2 Karabük'te cinayet... Yalnız yaşayan yaşlı adam evinde bıçaklanarak öldürüldü

İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

3 İki otomobil kavşakta çarpıştı: 8 yaralı

Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

4 Karabük'te trafik kazası : 2 ölü, 1 yaralı

Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi

5 Beşiktaş patlamasının yaşandığı 22.29'da anma töreni düzenlendi


SIRADAKİ HABER