HaberlerBursa HaberleriYörük Türkmenlerden Dündar'a ziyaret

Yörük Türkmenlerden Dündar'a ziyaret - Bursa Haberleri

Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel ve yönetim kurulu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti.

Yörük Türkmenlerden Dündar'a ziyaret

Ördekli Kültür Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette, Dinçer Akyel, derneklerinin faaliyetleri hakkında Başkan Dündar'a bilgi verdi. Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri'nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 'Milli birlik ve beraberlik konusunda Yörükler bu milletin özünde vardır. Sosyal ve kültürel faaliyetlerinizi de bu anlayışla gerçekleştirmeniz güzel bir şey. Bursa Osmanlı'yı kuran şehir. Fetihten itibaren de hep göç alıyor. Bursa, aynı zamanda göçmenleri de kucaklayan bir şehir. Şehrimiz, bu özelliğiyle 3 kıtaya giden imparatorluğa öncülük yapmıştır. Bizim de bu kucaklamayı devam ettirmemiz lazım. Birlik ve beraberlik içinde olarak hep birlikte şehrimize sahip çıkıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla, kazandırdığımız marka eserlerle güzel şehrimiz daha iyi bir noktaya gidiyor. Geleneklerimizin yaşaması lazım. Sizleri bu konudaki hassas çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum' dedi.
Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri Genel Başkanı Dinçer Akyel de kendilerine verdiği desteklerden dolayı Başkan Dündar'a teşekkür etti.

Yörük Türkmenlerden Dündar’a ziyaret

SIRADAKİ HABER
}